Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Güncel

24 Ocak 2021 Pazar 12:45:57

Emeklilere Büyük Müjde 2000 TL İkramiye Verilecek

Milyonlarca emekli için 2000 TL ikramiye müjdesi verildi. Yıl içerisinde emekliler için belirli zamanlarda ikramiyeler verilmektedir. Verilen ikramiyeler ile birlikte milyonlarca emekli rahat bir nefes alabilmektedir. Yapılan çalışmalar ile birlikte kişilerin ekonomik açıdan daha da rahat etmesi hedeflenmektedir. 2020 yılı içerisinde yapılan çalışma ile birlikte emeklilere 2000 TL ikramiye verilmişti.

2021 2000 TL emekli ikramiyesi de aynı sistem üzerinden devam edecek. Bayramlar öncesinde emeklilere tahsis edilecek olan ikramiyeler ile birlikte bayram masraflarından en küçük harcamalar ile birlikte çıkılması hedeflenmektedir.

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren ve duyanları sevinçten havaya uçuran haberler geldi. 2021 yılının başında emekli maaşına yapılan zam ile birlikte rahat bir nefes alınmış olurken bayramlar öncesinde verilecek olan ikramiyeler hakkında da açıklamalar gelmeye başladı. Yapılan açıklamalar ve araştırmalar doğrultusunda ise emeklilerin bayramlar öncesinde ikramiyelerini alabilecekleri ortaya çıktı. Bayramdan bir hafta kadar öncesinde emeklilerin ikramiyeleri banka hesaplarına aktarılacak.

Emekliler İçin İkramiye Ne Kadar ve Ne Zaman Verilecek?

Emekliler bu sene içerisinde hem banka promosyonu hem de ikramiye almaya hak kazanacak. Yapılan çalışmalar kapsamında ise emekliler yıl içerisinde toplamda 3 kez ikramiye almış olacak. Milyonlarca emekli için müjde niteliği taşımakta olan haber ile birlikte kişiler ekonomik açıdan bir nebze de olsa rahatlamış olacak. Bayramlar öncesinde yapılan alışverişler ile birlikte masrafların arttığı bilinmektedir. Emekli maaşına gelen zam ile bu durumların önüne geçilmek istense de ikramiye verilerek daha da kaliteli bir hayat sürdürülmesi hedefleniyor.

Emekliler geçen yıl içerisinde hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı için ikramiye almaya hak kazanmıştı. Aynı çalışma bu sene içerisinde de devam edecek. Emekliler alacak oldukları ikramiyeler ile birlikte bayram masraflarını daha kolay bir şekilde karşılayacak olmakla birlikte günlük hayatlarındaki masraflar için de kâr elde etmiş olacaklar. Banka promosyonu ödemeleri ile birlikte emekliler 2021 yılı içerisinde toplam 3 kez ikramiye almaya hak kazanmış olacak.

Verilecek olan ikramiyelerin toplamı 2000 TL olarak dikkat çekmektedir. Hangi bayram için ne kadar veya banka promosyonu ne kadar olacağı net bir şekilde açıklanmamış olsa da emeklilerin alacak oldukları ikramiye toplam 2000 TL olarak bilinmektedir. Açıklamalardan sonra birçok emekli vatandaş sevince boğulurken ödemelerin genel olarak bayramlardan bir hafta öncesinde takdim edilmesi bekleniyor. 2020 yılı içerisinde Ramazan Bayramı’ndan 1, Kurban Bayramı’ndan ise 2 hafta öncesinde ödemeler gerçekleşmişti.

Dul ve Yetimler de İkramiyelerden Fayda Görebilecek

Verilecek olan ikramiyelerle ilgili daha detaylı bilgiler de verilmeye başlandı. İkramiyeler sadece emekliler için değil aynı zamanda dul ve yetimler için de geçerli olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vazife malullüğü, malullük ve ölüm aylığı tarafından desteklenmekte olan kişiler için ikramiyeler geçerli olacak.

Dul ve yetimler için de aynı şekilde ikramiyelerin bayramlardan belirli bir süre öncesinde ödenmesi beklenmektedir. Dul ve yetimlerin yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından aylık alan; şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar görmüş olan vatandaşlar da ikramiyeden fayda görecek. Verilecek olan ikramiyeler ile birlikte son dönemlerde düşüş meydana gelmiş olan alım gücünün biraz da olsa yükseltilmesi hedefleniyor. Belirli şartlar altında yer alan kişilerin de mağduriyetlerinin en az seviyeye indirgenmesi amaçlanıyor. Yapılacak olan 2021 ikramiye ödemeleri ile birlikte bayram masraflarının azaltılmasının yanı sıra daha eşit şartlarda yaşam hakkının da sunulacak olması birçok kişiyi memnun ediyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı