Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Güncel

15 Ocak 2021 Cuma 23:00:25

Son Güncelleme: 15/01/2021 23:01:15

Emeklilerin 2021 Yılında Yüzü Gülecek! İntibak’ta Kesin Gibi!

Sabah saatlerinde gelen Ek ödeme sonrası Emeklilere İntibak müjdesi Geldi! Emekli vatandaşlara intibak ödemesi yapılacak! Peki Emeklilere kaç para intibak ödemesi yapılacak! İntibak Zammı Emeklilere ek kazançla birlikte büyük bir ümit verilecek! İşte intibak zammında emeklilere son gelen müjde!

Emekli maaşı intibak zammı son durumu nedir? Son dönemlerde birçok emeklinin kafasında yer alan soruların başında gelmektedir. Yeni yılın ilk günlerini yaşadığımız dönemlerde de birçok emekli tarafından bu konu sıklıkla araştırılmaya başlandı. Yapılan zamlar ve ödemeler konusunda da emekliler de bu mevzu üzerinde heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Memur emeklileri kurum kaynaklı farkın giderilmesini isterken, 2000’den sonra emekli olan SSK’lılar ise 355 liraya varacak olan zamların yolunun açılmasını heyecanla bekliyor. İntibak zammı ile ilgili birçok konuya değinmeye çalıştığımız yazımızla birlikte emeklilerin meraklarına son vermeyi hedefledik.

Emekli İntibak Zammı Son Durum Nedir?

SSK’lıların intibak talebi ile ilgili Anayasa Mahkemesi adres göstermişti. Talebin hayata geçmesi durumunda ise 2000 yılından önce emekli olan kişilere uygulanan intibak zammı 2000 yılından sonra emekli olan kişilere de yansıtılmaya başlanacak. Yapılacak olan düzenleme ile birlikte yaklaşık 5 milyon kişi bu durumdan fayda görebilecek.

İntibak zammı ile ilgili birçok kişi talep oluşturmaya devam ediyor. Yapılan intibak zammı talepleri genel olarak 2000 yılından sonra emekli olan kişiler için geçerli olacak. 2000 yılından önce emekli olan kişiler aktif bir şekilde intibak zammı üzerinden fayda alabilirken aynı durumun 2000 yılından sonra emekli olan kişiler için geçerli olması hedefleniyor.

İntibak Düzenlemesi

2000 yılından önce sigorta primi olmasına rağmen 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar karma sistem hesaplaması ile birlikte aktif olarak ödeme almaktadır. 2000 yılından sonra emekli olan kişilerin maaşları da yine iki ayrı başlık altında incelenmektedir: 2008 yılından önce emekli olanlar ve 2008 yılından sonra emekli olanlar…

Meydana gelmiş olan tüm bu farklılıkların giderilmesi için ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli çalışmaların yapıldığı bilinmektedir. Herkes için eşit ve adaletli bir ödeme sistemini hedefleyen Bakanlık, emekli olan herkesin gelir durumuna ve dağılımına göre eşit bir şekilde fayda görmesini istemektedir. Yapılan çalışmalar henüz net bir sonuç vermemiş olsa da aktif olarak çalışmalar devam etmektedir. Yapılan çalışmaların kısa sürede sonuç vermesi beklenmekle birlikte olumlu bir şekilde sonuçlandığı takdirde herkes eşit bir gelir dağılımına sahip olacak.

İntibak düzenlemesi ile birlikte 2000 yılından önce ve 2000 yılından sonra emekli olan kişilerin kazanacak oldukları gelirler daha da eş değer hâle gelecektir. Talebin hayata geçmesi durumunda ise aynı unvanlı kadro ayda görevden emekli olan kişilerin arasında meydana gelen kurum farkından kaynaklı değişiklikler ek ödemeyle giderilecek. Diğer kurum ve kuruluşlarda görev yapmasına rağmen aynı unvana sahip olan kişilerden daha az ücret almakta olan kişilerin ödemeleri de diğerleriyle eşitlenerek tamamlanacak.

Emekliler İntibak Zammı İle Birlikte Ek Kazanç Elde Edecek!

SSK ve Bağ-Kur’luların talebinin hayata geçmesi durumunda milyonlarca emeklinin maaş durumları değişecek ve normalinden daha çok ücret alabilecekler. İlk intibakta olduğu gibi 50 ile 355 lira arasında değişecek olan bir zam yolda. 2000 yılından sonra emekli olanların maaşları yeniden hesaplanacak ve bu zamana kadar meydana gelmiş olan kurum farkından kaynaklı değişiklikler ek ödemelerle giderilecek. Emekliler intibak zammı ile ilgili haberleri hala daha heyecanlı bir şekilde beklemeye devam ediyor. Olası bir ek intibak zammı ile birlikte birçok kişi düşük bulunan emekli maaşı üzerinde geliştirmeler ve yenilikler olduğunu görebilecek.

İntibak ile ilgili ne zaman çıkacağına dair bilgiler merak konusu olmaya devam ediyor. Yapılan birçok çalışma ile birlikte sürecin kısa bir zaman sonra tamamlanması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı