Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Güncel

13 Ocak 2021 Çarşamba 13:53:04

Son Güncelleme: 13/01/2021 14:36:19

En İyi 10 Android Telefon Markası

Günümüzde telefon kullanımına olan rağbet arttıkça telefon firmaları da çok daha farklı özellikleri olan telefonlar üretmeye başlamışlardı. Özellikle son dönemlerde Android telefon firmaları da yeni özelliklerle tüketicinin ilgisini çekmeyi başardı.

Android telefonlar ilk çıkmaya başladığı zaman İOS özelliği olan Iphone telefon markalarından oldukça geride kalıyordu. Günümüzde ise büyük bir sıçrama yapan Android telefon firmaları Iphone marka telefon firmasını geçmek üzere olduğu görülüyor. Peki, neden insanlar Android telefon kullanmak istiyorlar?

Neden Android Telefon?

Bu soru sorulduğu zaman birçok olumlu cevap alınabilmektedir. Bu olumlamaların en önemli olanlarından birisi de seçeneklerin daha fazla olmasıdır. Özellikle Android telefonlarda Iphonelarda olduğu gibi belirli bir sınır içerinde kalmıyorsunuz. Yani hangi boyutta hangi işlemcide telefon almak istediğinize rahatlıkla karar verebiliyorsunuz.

Diğer bir olumlu husus da özelleştirme şansınızın olmasıdır. Yani Android telefonda klavyeyi bile beğenmezseniz yeni bir klavye programı indirerek bu sorunu halledebiliyorsunuz. Bunun yanında başlangıç ekranını bile değiştirmek isteseniz yeni bir programla bunu kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Bu özellikler genellikle Iphone telefonlarında bulunmazlar.

Artık Android telefonlar da Iphonelar kadar donanımsal açıdan güçlendi. Hatta bazı Android telefonların işletim sistemleri oldukça güçlü hale geldi. Yani donanımsal bazda da artık bir problem görülmemektedir.

Diğer bir dikkat çekecek husus da GooglePlay özelliği olmasıdır. Bu program google ile ortak olduğu için içeriklere daha rahat ve kolay erişilebiliyor. Bunun yanı sıra ücretsiz edineceğiniz birçok uygulama da mevcuttur. Apple’da bir uygulama indirmek isterseniz çok sıkı bir şekilde güvenlik kontrolünden geçiyorsunuz. Ayrıca çoğu uygulama da ücretli olarak sunulmaktadır.

Android telefonların bir diğer özelliği de genişletilebilir belleğe sahip olmasıdır. Basit bir hafıza kartı ile telefonun hafızası arttırılabiliyor. Fakat Apple’da bunu ücretli bir şekilde yapıyorsunuz. Ayrıca Android telefonlarda yine bataryayı çıkarabilme şansına sahipsiniz.

Ayrıca Android telefonlarda evrensel şarj aletine sahip olabiliyorsunuz. Yani birçok marka telefonun şarj aleti ile Android artık aynı şarj ucuna sahiptir. Bu özellik bile insanları cezp ediyor. Üstelik bakım masrafları da Iphone’a göre daha uygundur.

En İyi 10 Android Telefon Markası

Listenin ilk sırasında Huawei Mate 40 Pro yer almaktadır.

Huawei’in son çıkan amiral gemisi olarak göze çarpmaktadır. 6.7 inç ekrana sahip olan bu telefon sekiz çekirdekli 9000 5G işlemcisine sahiptir. Ayrıca 8 Gb Ram özelliğine sahip olan bu telefonun 512 Gb’a kadar depolama alanı da artmaktadır.

Listenin ikinci sırasında yer alan telefon ise Asus Rog Phone 3’tür. 6.59 inçle AMOLED ekrana sahip bu telefonun en önemli özelliği oyuncun dostu olmasıdır. 8den 12 GB’a kadar artan Ram özelliğinin yanı sıra 512 GB’a kadar da yedek hafızası artmaktadır.

Üçüncü sırada yer alan telefon ise Oppo Find X2 Pro’dur. En hızlı Andorid telefon olma özelliğini taşımaktadır.

Listenin dördüncü telefonu ise Vivo iQOO Neo 3’tür. 6.57 inç ekrana sahiptir. Snapdragon 865 işlemciden yardım almaktadır. Bu telefonun 48 MP kamerası vardır.

Samsun Galaxy Note 20 Ultra 5g

Bu telefon da listenin beşinci sırasında yer almaktadır. Exynos işlemciye sahip bu telefon da Samsung’un en son çıkan amiral gemisi olarak bilinmektedir.

Altıncı sırada ise Samsung Galaxy Z Fold 5G yer alıyor. Bu telefon da Note 20 gibi Snapdragon 865 plus işlemciden güç almaktadır.

Yedinci sırada yer alan telefon ise One Plus 8 Pro’dur. Bu cihazın en önemli tarafı ise arkasında 4 adet kamerasının bulunmasıdır.

Listenin sekizinci sırasında ise Mi 10 T Pro 5G adlı telefon bulunmaktadır.

Dokuzuncu sırada One Plus 8 T ve son sırada ise Xiomi Black Shark 3 adlı telefon yer alıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı