Erdoğan açıkladı! Kanal İstanbul’un temeli atılıyor…

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığının altını çizerek, Kanal İstanbul'un temelinin atılacağı tarihi açıkladı: Yaz aylarında…

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda Kanal İstanbul ile ilgili noktayı resmen koydu.

ÇED raporu tamam!

Grup toplantısında Kanal İstanbul’un tanıtıldığı filmi izleten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı, Kanal İstanbul’un Türkiye’nin en stratejik ve en büyük altyapı projesi olduğunu ve hazırlıkların büyük oranda tamamlandığını, ÇED raporunun ise 56 kurum ve kuruluş ile 200’ün üzerinde bilim adamının, gazetecilerin ve halkın katkılarıyla yapıldığını bildirdi.

Kanal İstanbul’un temeli ne zaman atılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul’a başlanacağını ve aziz milletin emrine sunulacağını belirterek, Kanal İstanbul’un ihalesinin yakında yapılacağını, yaz aylarında ise temelinin atılacağını kaydetti.

“Kanal İstanbul, nefes borusu olacak!”

Cumhurbaşkanı; Kanal İstanbul’un 45 kilometre uzunluk, 21 metre derinlik, 275 metre taban genişliği, en dar yerinde ise 360 metre su yüzeyi genişliği olacak Kanal İstanbul’un bölge adına yeni nefes borusu olacağını ifade etti.