Erdoğan: Bildirinin merkezinde CHP var!

104 emekli amiralin imzasının bulunduğu darbe tehdidi yapılan gece yarısı bildirisinin merkezinde CHP olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hesabını vereceksiniz" dedi.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şu şekilde:

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye’ye verdiğimiz hizmetleri yeni kadro ile güçlü bir biçimde sürdüreceğiz.

Yeni anayasanın hazırlıklarında TBMM’ye, Cumhur İttifakı’na ve AK Parti Grubu’na büyük görevler düşüyor.

İktidara geldiğimizde ekonomiden demokrasiye kadar her konuda zor durumda bir Türkiye devraldık. Eski Türkiye ile yeni Türkiye’yi her fırsatta mukayese etmemiz gerekiyor.

“CHP şirazesinden iyice kopmuştur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarısı yanlış yarısı yalan iddialar ortaya atıyor. Kemal Kılıçdaroğlu İzmir milletvekili. İzmir’e neler yaptık bir bak. CHP’nin geçten bugüne yaptığı en küçük bir yatırımı var mı? CHP, her tarafı darbe tehdidi kokan bildiriyi gündemi saptırmak şeklinde yorumlayacak kadar şirazesinden kopmuştur. Şu ifadeye bakın. Bizi; “herkesi darbeci, herkesi terörist ilan etmek” ile suçluyor.

Kendileri terör örgütleriyle al takke-ver külah ilişkisinde olduklarından, teröristlere terörist dememizden rahatsızlık duyuyorlar. Kendileri tüm yaşamları süresince iktidarı vesayet ve darbe gölgesi altında aradıkları için, darbecilere darbeci dememiz onları huzursuz ediyor. Darbecilerle ve teröristlerle mücadeleyi ekonomi ile ilişkilendirip akılları sıra, bir taşla iki kuşu vurma hesabı yapıyorlar. Hem darbecileri hem de teröristleri aklarken diğer taraftan ekonomi üzerinden milletin, bilhassa gençlerin umutlarını kırarak, Türkiye’yi istikrar ve güven yerine kaos ikliminde göstermeye çabalıyorlar.

Türkiye, henüz 15 Temmuz işgal girişiminin acısını üzerinden atamamış ve yaralarını saramamış iken, bir grup eski askerin hiç de aslı bulunmayan konular üzerinden millî iradeye, Türkiye’nin seçilmiş iktidarına tehdit savurmasını küçümseyen, darbecinin bizzat kendisidir.

“Bu zihniyet en az darbeciler ve teröristler kadar tehlikelidir”

Bu eski amirallerin merkezinde de bizzat CHP’nin kendisi var. Bu 104 emekli amiralin aralarında hâlihazırda CHP üyeliği bulunanlar var. İnceleme ve araştırmalar sürüyor. Araştırdıkça kimbilir neler daha çıkacak!

Bu işin hesabını çok ağır vereceksiniz. Sizler kaçacaksınız, bizler kovalayacağız. Bu denli hararetli bir biçimde darbe heveslilerini savunmanıza bu millet müsaade etmeyecektir, biz de müsaade etmeyeceğiz. Mesele yüreksizlik ve korkaklık değilmiş. İzan ve akıl sahibi olanlar, kendi varlığını doğrudan hedef alan böyle bir girişim karşısında böylesi tavır içinde olamaz. Bu habis zihniyet, en az darbeciler ve teröristler kadar tehlikelidir.

Bilim Kurulunu savundu

Kemal Kılıçdaroğlu dün işi pandemiyle mücadele konusunda en önemli referans olan Bilim Kurulu’na saldırma noktasına kadar götürdü. Vah zavallı, vah! Bize göre salgınla mücadele siyaset üstüdür ve millî bir meseledir. Bilim Kurulu üyelerine şimdiye kadar verdikleri büyük hizmetler ve emekler için teşekkür ediyorum. Covid-19’dan şimdiye kadar vefat eden nice vatandaşımız oldu. Bunlarla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir derdi oldu mu? Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir dakika şov yapmak uğruna bu kadar emeği yok saymasında takdiri sağlık çalışanlarına ve aziz millete bırakıyorum. Rabbim vatanımızı bu habis zihniyetten gelebilecek yıkımdan korusun. Bakanımızın tırnağı olamazsın. O kadar da zavallısın! Sizin dikili bir ağacınız ya da örnek göstereceğiniz bir eseriniz bile yok. Siyasi yaşamınız boyunca yaptığınız tek iş bizim projelerimize engel olmaya çalışmakla geçmiştir.

“Biz yapıyoruz, kendi eserleri gibi gösteriyorlar!”

CHP yüzsüzlükte o kadar tavan yaptı ki, dün engel olmaya çalıştıkları tüm eserleri, bugün kendi projeleriymiş gibi sahipleniyorlar. İstanbul’da ne yaptıysak önce engel olmak istediler şimdi onları sahipleniyorlar. Bu ne büyük bir utanmazlıktır! En tehlikeli yalan türü, içine doğrular karıştırılan yalandır. Kemal Kılıçdaroğlu çoğu kurgu olan, bazıları ise istisnai ve küçük olan örnekleri göstererek bitmiş bir Türkiye fotoğrafı çizmek istiyor. Bu zihniyet Türkiye işgal edilmiş olsa, keyif içinde kadeh kaldıracak kadar Türkiye’den nefret ediyorlar. Türkiye iflas etmiş olsa kalkıp göbek atıp kutlama yapacak kadar bu milletten nefret ediyorlar. Bülent Ecevit döneminde o yazarkasalar neden atıldı? Muhasebesini yap.

Türkiye böylesi bir siyaset tarzını, böylesi bir muhalefet anlayışını hiçbir surette hak etmiyor. Türkiye’de tenceresini kaynatmakta güçlük çeken her vatandaşın derdine, 19 senedir olduğu gibi, bugün ve yarın da yine bizler derman olacağız. Unutulmasın ki, yalanın en etkili panzehiri de hakikattir.