Facebook ve Elon Musk’ın gözdesi Vibe Coin mi?

vibe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle ilk 20 sıra veya daha geniş bakacak olursak ilk 50 sıranın altına çokta inmemekteyiz.

Bunun ana ve esas temeli oyunu maalesef yatırım alanların da bulamamamız ve medya odaklı hareketler yapıyor olmamız.

Bu yazımız da piyasaların çokta bilmediği yada göz ardı ettiği ama gelecek vaat eden birkaç inceleme yapacağız.

VIBE Coin, sanal gerçeklik odaklı bir kripto para birimidir. … İnsanların iş toplantılarına veya farklı etkinliklere blockchain tabanlı sanal gerçeklik platformu üzerinden katılım sağlayabilmesi hedefleniyor.

Vibe, bir ERC20 tokenidir ve VIBEHub teknolojisinin altında kripto para birimi olarak hizmet etmektedir. Bu platform, sanatçıların, eğitmenlerin ve siyasetci ..vb (VR) Hologram’larını bir sanal gerçeklik alanına yansıtmak için “Holoportation” kullanıyor olmasından kaynaklanır.

Bu teknolojiyi tarif edecek olursak bu hologramlama sayesinde sabit mekanda ki birey diğer sabit mekanda ki birden çok insan ile 3 boyutlu bir ortam da yüksek gerçeklik çerçevesinde beraber olacak.

Bu sanal gerçekliği tanımlayacak olursak bir pop star bir stüdyo yada evinden binlerce hatta yüzbinlerce kişiye konser verebilecek, ve ters durumu ise siz evinizden oturduğunuz yerden bir konser salonun da çılgınca eğlenebileceksiniz.

Yukarıda belirtilen ütopik boyuta ne zaman ulaşılır bilinmez ama pek yakın da toplantılara ve okulda ki derslere bu sistem üzerinden ulaşabileceksiniz.

VIBEHub’ın gerçek hayatta yaşayan insanları holograma dönüştürme şekline “Holloportion” olarak adlandırır. Bu ilk olarak Microsof tarafından geliştirilen bir teknolojidir.

Geçtiğimiz günler de yapılan çalışmalar için 6 yaşındaki ölmüş kızının hologram sanal gerçekliği ile bir test yapıldığı ve bu test sonucun da kadının psikolojik olarak kızını gerçek sanarak ağır bir tranva geçirdiği de iddia edildi.

Yapılan bir açıklamaya göre;

Şu an odak noktamız, “HoloPresence” dediğimiz şeyi elde etmek için özel çok sensörlü stereografik kameraların kullanımını içerecektir. Bu teknoloji, Microsoft araştırma ekibi tarafından “HoloPortation” projesinde gösterildi.

VR / AR teknolojisi pazar payı yaklaşık 20 milyar ABD doları seviyesinde. Bununla birlikte, analistler, pazarın 2020 yılına kadar 160 milyar doların üzerine çıkacağını öngörüyor. VIBEHub VR pazarından bir pay aldığı için, teknolojinin geleceği kesinlikle parlak.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ‘ışınlanma’ için tarih verdi.

İşte bu haber VİBE coin için bir algı oluşturması için mi verildi bilinmez ama geçen haftanın en çok konuşulan konularından birisiydi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ışınlanma teknolojisinin tarih bile vererek, ” 10 sene içinde toplantılara “ışınlanarak” gideceksiniz” dedi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, The Information’a verdiği röportajda “Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor” dedi.

Zuckerberg, geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ve bu kapsamda artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı olduğuna inandığını söyledi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg,

“O AŞAMAYA VARMAYI ÇOK İSTİYORUM”

Sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Zuckerberg, geliştiricileri cezbetmesi için büyük 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olması ve büyük bir pazar haline gelmesi gerektiğini ifade etti. Zuckerberg, “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum” dedi.

Şu an ki işlem hacmi 1 milyon 650 bin TL bandında devam etmekte.

Piyasa değeri ise 52 milyon 750 bandında seyretmekte

An itibariyle VIBEHub‘ın rakibi yok; sanal gerçeklik platformunda tek başına, ekip VR teknolojisini sunmaya ve geliştirmeye devam ederse, VIBE token’ı kesinlikle sınıf atlayabilir yorumları yapılmakta.

Geçen şubat ayında Elon MUSK Tesla şirketi hisselerinin rekor fiyatlara ulaşmasına yardım edip SpaceX’in 60 yeni internet uydusunun yörüngeye fırlatılmasını takip ettikten sonra teknoloji milyarderi yeni bir elektronik dans müziği parçası yayımlamıştı.

Musk, “Don’t Doubt ur Vibe” (Hislerinden Şüphe Duyma) başlıklı şarkıyı 1 şubat 2020 tarihi cuma sabahının erken saatlerinde SoundCloud üzerinden paylaştı ve parça erişime açılmasından sonra saatler içinde yüz binlerce dinlemeye ulaştı.

Elon Musk Twitter’dan şöyle bağırdı: “Sözlerini ben yazdım ve vokallerini yaptım!!”

“Don’t doubt your vibe because it’s true. Don’t doubt your vibe because it’s you.”  (Hislerinden şüphe duyma çünkü o gerçek. Hislerinden şüphe duyma çünkü o sensin.)