Faik Öztrak’tan büyük seviyesizlik!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'la ilgili alakasız, haksız, hadsiz, seviyesiz ve saygısız ifadeler kullandı.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin sözcüsü Faik Öztrak, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “Boncuk boncuk terliyor” sözlerine “Pişman ederim” şeklinde tepki gösteren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’a yönelik son derece üslupsuz, haksız, hadsiz, ahlaksız, seviyesiz ve saygısız ifadeler kullandı.

Özgür Özel: Boncuk boncuk terledi

Salı günü tekrar görüşülmesi kararı alınan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi” ile ilgili gerginlik, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile ilgili “boncuk boncuk terledi” sataşmasıyla iyice tırmandı.

Mustafa Şentop: Pişman ederim!

Anayasa’nın ve TBMM İçtüzüğü’nün, meclis başkanvekillerinin yönetmiş olduğu oturumlarla ilgili sorumluluğu meclis başkanına vermesi sebebiyle kendisinin “Güvenlik Soruşturması” tartışmasına dahil olduğunu hatta bunu yapmasının görevinin bir parçası olduğunu belirten TBMM Başkanı Şentop, hakkında CHP’li Özgür Özel’in sarf ettiği “Boncuk boncuk terledi” değerlendirmesine tepki göstermişti.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop şöyle konuşmuştu:

“Bir arkadaşımın (CHP’li Özgür Özel) tuhaf değerlendirmelerinin olduğunu gördüm. Demiş ki, ‘Meclis Başkanı koşa koşa gelmiş, boncuk boncuk terlemiş’ falan. Tabii ki ben bir problem olduğunu öğrendiğimde ya da gördüğümde koşa koşa gitmem gerekir ve giderim de. Çünkü görevimin gereğini yerine getiriyorum. TBMM çatısı altında insanların koşuşturmaları ya da fizik hâlleri ile ilgili espri yapabilecek en son kişi o kişidir (Özgür Özel). Konuşurken aynaya dönüp kendine bir bakmasını tavsiye ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak çok daha fazla seviyeyi düşürmeyi arzu etmem fakat bu işi gayet iyi de yapabileceğimi buradan kendisine hatırlatmak isterim. Pişman ederim.”

Faik Öztrak’tan büyük seviyesizlik

Bölücü terör örgütü PKK’nın Gara’da 13 Türk vatandaşın şehit edilmesiyle ilgili olarak açıklama yaparken PKK’nın siyasi uzantısı olan ortağı HDP’yi üzmemek için PKK’nın adını dahi anmayan; Türkiye’nin Erdoğan hükümetine kadar yakasını kurtaramadığı IMF yetkilileriyle otel odalarında gizli görüşmeler yaptığı ortaya çıkan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Gazi Meclis’in seçilmiş başkanı Mustafa Şentop için “Kayyum başkan” ifadesini kullandı.

Kendi genel başkanının kaset kumpasıyla geldiğini unutan Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında Mustafa Şentop’un Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı makamını “işgal” eden bir “kayyum başkan” olduğunu söyleyerek, “Kayyum başkan, işgal ettiği TBMM Başkanlığı koltuğunun sorumluluğunu taşıyamamış ve o koltuğu kirletmiştir.” ifadelerini kullandı.