Gizem Canbulut’un Katili Eren Yıldız’ın İfadesi: ‘Bıçakladığımı Hatırlamıyorum’

Burdur’da Gizem Canbulut’u parkta bıçaklamasının ardından tutuklanan Eren Yıldız’ın ifadesi ortaya çıktı…

gizem-canbulut-cinayeti

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burdur’un Bucak ilçesinde yaşanan kan donduran olayda, 17 yaşındaki Gizem Canbulut, eski erkek arkadaşı 19 yaşındaki Eren Yıldız tarafından boğazından bıçaklanmış ve öldürülmüştü. Olayın ardından tutuklanan Yıldız’ın ifadesi ilk kez ortaya çıktı.

Ailesi istediği için ayrılmak zorunda kalmış

Eren Yıldız, ifadesinde Gizem’le iki yıldır tanıştıklarını ve 4 aydır sevgili olduklarını söyledi. Canbulut’un ailesinin istememesi üzerine ayrıldıklarını belirten Eren Yıldız, ifadesinde şunları söyledi:

“Ayrıldıktan kısa süre sonra Instagram hesabından benim adıma yaklaşık 100 sahte hesap açıldı. Bu hesaplardan da çıplak kadın ve erkek resimleri paylaşılıyor, hatta resimdeki kafa kısımları kesilip benmişim gibi sahte hesaplardan paylaşılıyordu. Kimin yaptığını bilmiyordum. 8- 9 ay bu şekilde devam etti. Gizem’in yaptığını düşünerek, kendisine sordum. Bana sadece bir hesap açtığını söyledi. Bana, ‘Sen ekran fotoğraflarını alıp bana at, ben silmeyi biliyorum’ dedi. Ben de kendisine atmaya başladım. O da fotoğraflarımı attığım hesabı kapatıyordu. Bu tür kapatmaları sadece hesap sahibi yapabilir. Gizem’in açtığına inandım. Olaydan bir gün önce, akşam saatlerinde cep telefonundan Gizem’i aradım. ‘Konuyu nasıl çözeceğiz?’ diye sordum. ‘Buluşalım yüz yüze konuşalım’ dedim. Kabul etti. Olay günü Gizem’e mesaj attım. ‘Neredesin’ dedim. ‘Okul civarındayım’ deyince, Yunus Emre Parkı’na geçeceğimi söyleyip, orada buluşalım dedim. Ben evden çıkarken sürekli yanımda taşıdığım, bıçağın içinde bulunduğu montumu giydim. Öğlen 12.00 gibi buluştuk. ‘Bu işler senin başının altından çıkıyor. Bu hesapları sen açıyorsun’ dediğimde bağırmaya başladı. Sinirlendi ve ‘Ben yapmadım’ dedi. Israr edince kendisinin yaptığını söyledi. ‘Niye yaptın?’ diye sorunca da aramızda itiş-kakış oldu. Bana, ‘Senin hayatını karartacağım. Benim olacaksın. Yoksa seni rezil ederim’ dedi. ‘Polise şikayet edeceğim’ dedim. ‘İstediğin kadar polis araştırsın, bir şey bulamaz’ dedi. O sırada çok sinirlenmiştim. Bıçakladığımı hatırlamıyorum. En son Gizem’i kanlar içerisinde yerde gördüm. Çok korktum. Bıçağı atarak olay yerinden uzaklaştım.”

Eve gidince olanları anne babasına anlatmış

Yıldız, olayın ardından eve giderek anne babasına durumu anlattığını söyledi ve “Beni polise teslim edin” dediğini söyledi. Yıldız, sonraki süreçle ilgili olarak, “Ellerimi yıkadım. Tişörtümü çıkardım. Sonra ailem polisi aradı. Gizem’in bütün amacı ve böyle davranmasının sebebi benle muhabbet etmeyi sürdürmek, başka kızlarla konuşmamı, arkadaşlık yapmamamı istemesidir” dedi.

Yorumlar kapalı.