Hava bugün nasıl olacak? 24 Mart hava durumu

Meteoroloji'nin 24 Mart Çarşamba günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi'nin batı kesimleri, Ege Bölgesi'nin iç kesimleri ve Marmara Bölgesi'nin kar yağışlı geçmesi bekleniyor.

kar_uyarısı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 24 Mart Çarşamba günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye’nin çok bulutlu ve aralıklı olarak yağışlı geçmesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz ve Orta Karadeniz kıyıları, Akdeniz Bölgesi’nin kıyı kesimleri ve Kıyı Ege’de yağmur ve sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışın etkili olacağı diğer bölgelerde ise kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin batı kesimleri ve güneydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli yağışın etkili olacağı öngörülüyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin batı kesimleri, iç kesimleri ve kuzey kesimlerinde hava sıcaklıklarının azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgâr

Türkiye’nin kuzeybatısında rüzgârın kuzeyden ve kuzeydoğudan esmesi beklenirken, diğer bölgelerde ise güneyden ve güneybatıdan orta şiddette eseceği öngörülüyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz’de rüzgârın çok şiddetli ve kısa süreli olarak fırtına biçiminde eseceği tahmin ediliyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak yağmur ve karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Yüksek kesimlerinde yerel olarak kar yağışının etkili olacağı öngörülüyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 6 derece.

Ankara hava durumu

Ankara’nın çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 2 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından hafif şekilde sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 11 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından aralıklı olarak sağanağın etkili olacağı öngörülüyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 14 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah ve gece vakitlerinde sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Yüksek kesimleri ile iç kesimlerinde ise karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 6 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Yüksek kesimleri ile iç kesimlerinde ise kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Akşam vakitlerinin ardından kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı öngörülüyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 15 derece.