Hava bugün nasıl olacak? 25 Mart hava durumu

Meteoroloji'nin 25 Mart Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde kar yağışı bekleniyor.

hava_durumu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 25 Mart Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye’nin parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Batı Akdeniz, İç Ege ve Marmara Bölgesi’nin doğusu ile Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay’ın yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz kıyıları ve Akdeniz Bölgesi’nin sağanak yağışlı ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Diğer yerlerin ise kar yağışlı ve karla karışık yağmurlu geçeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin doğu kesimlerinde hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Türkiye’nin kıyılarında hava sıcaklığının mevsim normallerine kıyasla 4-6 derece az olacağı tahmin ediliyor. Türkiye’nin iç kesimlerinde ise hava sıcaklığının mevsim normallerine kıyasla 8-12 derece az olacağı öngörülüyor.

Rüzgâr

Türkiye’nin batı kesimlerinde rüzgârın kuzeyden ve kuzeydoğudan orta şiddette esmesi bekleniyor. Türkiye’nin doğu kesimlerinde rüzgârın güneyden ve güneybatıdan orta şiddette eseceği öngörülüyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin batı kesimleri ve güney kesimleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimleri ve kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz’de kuvvetli rüzgâr ve yerel olarak fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah vakitlerinde karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Yüksek kesimlerinin ise kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Ankara hava durumu

Ankara’nın çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah ve öğle vakitlerinde aralıklı olarak kar yağışının etkili olacağı öngörülüyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 0 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 10 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Öğle vakitlerinin ardından ve akşam vakitlerinde hafif şekilde sağanak yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 14 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 5 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak yağmur ve karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak da kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 2 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın çok bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 12 derece.