Hava bugün nasıl olacak? 27 Mart hava durumu

Meteoroloji'nin 27 Mart Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, yağışların genel olarak kar ve karla karışık yağmur şeklinde etkili olması bekleniyor.

hava_durumu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 27 Mart Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye’nin genel olarak parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimleri ve kuzey kesimleri, Karadeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimleri ile Siirt, Batman, Çankırı ve Ankara çevrelerinde yağışın etkili olacağı öngörülüyor.

Genel olarak kar ve karla karışık yağmur şeklinde etkili olacağı tahmin edilen yağışların, Doğu Karadeniz ve Orta Karadeniz kıyıları ile Siirt, Batman ve Diyarbakır çevrelerinde yağmur şeklinde etkili olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin güneybatısında hava sıcaklığının 2-4 derece artış göstereceği öngörülüyor. Türkiye’nin doğusunda ise hava sıcaklığının 2-4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgâr

Rüzgârın genel olarak kuzeyden esmesi beklenirken, Türkiye’nin güneydoğusunda güneyden ve güneybatıdan hafif şiddette, bazen de orta şiddette eseceği öngörülüyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi’nin batı kesimleri ve kuzey kesimleri, Akdeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ve İç Anadolu Bölgesi’nde rüzgârın kuzeyden ve kuzeybatıdan eseceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise rüzgârın güneyden ve güneybatıda şiddetli ve yerel olarak kısa süreli fırtına biçiminde esmesi bekleniyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 11 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in az bulutlu geçeceği öngörülüyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 16 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.

Ankara hava durumu

Ankara’nın parçalı bulutlu ve aralıklı olarak az bulutlu geçeceği öngörülürken, sabah vakitlerinde ise hafif şekilde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, sabah vakitlerinde yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. İç kesimlerinde kar ve karlar karışık yağmurun etkili olacağı tahmin edilen Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 10 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un çok bulutlu ve aralıklı olarak yağmurlu geçeceği öngörülüyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 9 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, sabah vakitlerinde ve öğle vakitlerinde kar yağışının etkili olacağı öngörülüyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık -1 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, aralıklı olarak az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 10 derece.