Hava bugün nasıl olacak? Hava sıcaklıkları artıyor

Meteoroloji'nin 3 Nisan Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, hava sıcaklıklarının Türkiye'nin batı kesimleri ile iç kesimlerinde artış göstermesi bekleniyor.

hava_durumu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 3 Nisan Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatı kesimleri, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz, Kıyı Ege ve Marmara Bölgesi ile Şırnak, Hakkâri, Van, Ağrı ve Antalya çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Genel olarak yağmur ve sağanak şeklinde etkisini göstermesi beklenen yağışlar, Artvin’in doğu kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin güneydoğu kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimleri ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ise çığ riski hala sürüyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin iç kesimleri ve batı kesimlerinde hava sıcaklıklarının artış göstereceği öngörülüyor.

Rüzgâr

Rüzgârın genel olarak batıdan ve güneybatıdan hafif ve orta şiddette eseceği tahmin ediliyor.

Ankara hava durumu

Ankara’nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah vakitleri ile öğle vakitlerinde sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 14 derece.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah vakitlerinde hafif şekilde sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 16 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitleri ile gece vakitlerinde sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 20 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, akşam vakitleri ile gece vakitlerinde hafif şekilde sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 19 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah vakitlerinde sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 16 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinde sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 13 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 17 derece.