Hava bugün nasıl olacak? Sağanak ve yağmur uyarısı!

Meteoroloji'nin 6 Nisan Salı günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin bazı kesimlerinde sağanak ve yağmur bekleniyor.

hava_durumu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 6 Nisan Salı günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğu kesimleri, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz’in batı kesimleri, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatı kesimleri, Kütahya çevreleri, Kuzey Ege’nin kıyı kesimleri, Bursa ve Balıkesir haricinde Marmara Bölgesi’nde sağanak ve yağmur bekleniyor. Erzurum, Kars, Ardahan ve Artvin’in yüksek kesimlerinde ise kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin kuzeybatısında hava sıcaklığının 8-10 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgâr

Rüzgârın genel olarak güneyden orta şiddette esmesi bekleniyor. Afyonkarahisar çevreleri, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz ve İç Anadolu’nun kuzeybatı kesimlerinde kuvvetli rüzgârın etkili olacağı öngörülüyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimleri ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyden kuvvetli rüzgâr ve yerel olarak fırtına eseceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Kıyı Ege ve Marmara Bölgesi’nin güney kesimlerinde fırtına ve aralıklı olarak fırtına esmesi bekleniyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, sabah vakitlerinde sağanak bekleniyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, akşam vakitlerinde İzmir’in kuzeyinde sağanak bekleniyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 23 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın parçalı bulutlu geçeceği öngörülüyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 22 derece.

Ankara hava durumu

Ankara’nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, sabah vakitlerinde sağanak bekleniyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, sabah vakitlerinde hafif şekilde sağanak bekleniyor. Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 20 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, sabah vakitlerinde hafif şekilde yağmur bekleniyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 17 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un çok bulutlu geçeceği öngörülürken, zamanla yağmur bekleniyor. Yüksek kesimlerde ise kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 13 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 23 derece.