Hava sıcaklıkları 12 derece düşüyor!

Meteoroloji'nin 8 Nisan Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin batı kesimleri ve kuzey kesimlerinde hava sıcaklıklarının 6-12 derece düşmesi bekleniyor.

hava_durumu1

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 8 Nisan Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye’nin batı kesimleri, iç kesimleri ve kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu Bölgesi’nin batı kesimleri, Orta Akdeniz, Batı Akdeniz, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi ile Hatay kıyıları, Yozgat, Kırşehir, Osmaniye ve Adana çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genel olarak sağanak ve yağmur şeklinde etkisini göstereceği öngörülen yağışların, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi’nin batı kesimleri, İç Ege, Trakya’nın yüksekleri, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve yerel olarak kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Sabah vakitlerinde Mardin ve Şanlıurfa çevrelerinde ise toz taşınımının etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin batı kesimleri ve kuzey kesimlerinde hava sıcaklıklarının 6-12 derece düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgâr

Rüzgârın genel olarak güneyden esmesi beklenirken, Türkiye’nin batı kesimleri ile Marmara Bölgesi’nde kuzeyden hafif ve orta şiddette eseceği öngörülüyor. Kıyı Ege ve Marmara Bölgesi’nin güneybatı kesimlerinde rüzgârın kuzeyden eseceği tahmin edilirken, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğu kesimleri ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyden kuvvetli ve yerel olarak fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, zamanla sağanak ve yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 8 derece.

Ankara hava durumu

Ankara’nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, akşam vakitleri itibarıyla yağmur ve karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, sabah ve öğle vakitlerinde sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, akşam vakitleri itibarıyla sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 20 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, öğle vakitleri itibarıyla zamanla sağanak ve yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 10 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, gece vakitlerinin ardından sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 17 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 17 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın az bulutlu geçeceği öngörülüyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 25 derece.