Hava sıcaklıkları 15 derece azalıyor!

Meteoroloji'nin 23 Mart Salı günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin batı ve iç kesimlerinde hava sıcaklıklarının 6-15 derece azalması bekleniyor.

hava_durumu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 23 Mart Salı günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye’nin çok bulutlu ve aralıklı olarak yağışlı geçmesi bekleniyor. Genel olarak sağanak ve yağmur şeklinde etkili olacağı tahmin edilen yağışların, Türkiye’nin doğu ve iç kesimleri ile Akdeniz Bölgesi’nde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağış şeklinde etkili olması bekleniyor. Orta Karadeniz ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi’nin batı ve kuzey kesimleri, İç Ege ve Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesimlerinde kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi’nin batı ve kuzey kesimleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz ve Batı Karadeniz, İç Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi’nin doğu ve güney kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin güney kesimleri, Kahramanmaraş çevreleri ve Antalya’nın iç kesimlerinde yerel olarak şiddetli yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin batı ve iç kesimlerinde hava sıcaklıklarının 6-15 derece düşmesi bekleniyor.

Rüzgâr

Türkiye’nin kuzeybatısında rüzgârın kuzeydoğudan, diğer kesimlerde ise rüzgârın güneyden ve güneybatıdan orta şiddette eseceği öngörülüyor. Marmara Bölgesi’nin güneybatı kesimlerinde kuvvetli eseceği tahmin edilen rüzgârın, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimleri, Doğu Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz ve Akdeniz Bölgesi’nde çok şiddetli ve fırtına olarak eseceği öngörülüyor.

İstanbul hava durumu

Çok bulutlu geçmesi beklenen İstanbul’da aralıklı olarak sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 7 derece.

Ankara hava durumu

Çok bulutlu geçmesi beklenen Ankara’da aralıklı olarak sağanak ve yağmurun etkili olacağı, gece vakitleri itibarıyla kar ve karla karışık yağmurlu geçeceği öngörülüyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 10 derece.

İzmir hava durumu

Çok bulutlu geçmesi beklenen İzmir’de aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Sabah vakitlerinde yerel olarak kuvvetli yağışın etkili olacağı öngörülen İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 12 derece.

Antalya hava durumu

Parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenen Antalya’da gece vakitleri itibarıyla aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. Kıyılarda kuvvetli şekilde etkili olması beklenen yağışların iç kesimlerde çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 17 derece.

Zonguldak hava durumu

Çok bulutlu geçmesi beklenen Zonguldak’ın aralıklı olarak sağanak ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yerel olarak kuvvetli yağışın etkili olacağı öngörülen Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 8 derece.

Trabzon hava durumu

Çok bulutlu geçmesi beklenen Trabzon’da aralıklı olarak sağanak ve yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 16 derece.

Erzurum hava durumu

Çok bulutlu geçmesi beklenen Erzurum’da öğle vakitleri itibarıyla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. Yerel olarak kuvvetli yağışın etkili olacağı tahmin edilen Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 10 derece.

Diyarbakır hava durumu

Çok bulutlu geçmesi beklenen Diyarbakır’da aralıklı olarak sağanak ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Öğle vakitleri itibarıyla yerel olarak kuvvetli yağışın etkili olacağı öngörülen Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 16 derece.