Hıncal Uluç: Çıplak Selfie Çeksem Olur Mu?

55ea5c18f018fbb8f87ad51d

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah gazetesi yazarları Hıncal Uluç ve Melih Altınok arasındaki Hande Sarıoğlu atışması devam ediyor. Son olarak Melih Altınok’un yazısına Hıncal Uluç yanıt verdi.

Kişisel sosyal medya hesabından arkadaşlarıyla evde eğlendiği bir anın videosunu paylaştığı için Habertürk’ten kovulan Hande Sarıoğlu, erkek köşe yazarları tarafından gündem olmuş ve eleştiri üzerine eleştiri almıştı.

Son olarak ise kendi yaşam tarzı hala akıllarda olan Hıncal Uluç’un Hande Sarıoğlu’na dair eleştirileri gündem olmuştu. Öyle ki aynı gazeten meslektaşı Melih Altınok’ta Hıncal Uluç’u eleştirmişti. Hıncal Uluç o yazıya cevap verdi.

Hıncal Uluç yazısında Melih Altınok’a “Ben gazeteyi temsil etmiyorum dedim, geçen yazımda.. Hande’ye göre daha özgürüm bu yüzden.. Ama yeni binamızın terasına çıkıp çıplak bir selfie çeksem ve “Manzaramıza bakın” diye sosyal medyaya koysam, bunun adı “Özgürlük” olur mu, Melih?. Karantina öncesinde veya sonrasında değişir mi bu tarif?” dedi.

Defne Joy Foster için kaleme aldığı leş ifadeler hala akıllarda olan Hıncal Uluç, Hande Sarıoğlu’nun paylaşımının Habertürk gibi saygın bir haber kanalına zarar verdiğini söyledi. (Saygın derken?)

Hıncal Uluç yazısında şu ifadeleri kullandı;

“Yani Hande, kişisel özgürlük sınırını aştı. Bir okur da “Ya Hande bale yapsaydı” diyor.. Şimdi bale yapmak ile göbek atmak ayni şey mi?. “Peki ya tamamen soyunup direk dansı yapsaydı” desem.. Göbek atmak ile direk dansı bir olur mu?

Özüne bakarsan ikisi de sanat. Ama toplumda kabulleri farklı.. Ben de onu tartışıyorum işte.. Toplumdaki saygınlık ölçülerini…”

Yorumlar kapalı.