İlginç Siyasi Parti Anketi: Asla Oy Vermem Dediğiniz Parti Var mı?

Araştırma şirketlerinin, seçimlerde ya da referandumda kime oy vereceksiniz temalı anketleri basında sıkça gündeme geliyor ancak bu defa durum oldukça farklı. MetroPOLL Araştırma Şirketi, katılımcılara “Asla oy vermem dediğiniz siyasi parti var mı?” diye sordu.

İlginç Siyasi Parti Anketi: Asla Oy Vermem Dediğiniz Parti Var mı?

Araştırma şirketlerinin, seçimlerde ya da referandumda kime oy vereceksiniz temalı anketleri basında sıkça gündeme geliyor ancak bu defa durum oldukça farklı. MetroPOLL Araştırma Şirketi, katılımcılara “Asla oy vermem dediğiniz siyasi parti var mı?” diye sordu. Aslında MetroPOLL anketi, kararsızların hangi yöne eğilim gösterebileceğini ölçme amacına sahipti.CHP seçmeninin yüzde 60’ı asla AKP’ye oy vermem dedi


Anket sonucunda AKP seçmeni olduğunu söyleyenlerin yüzde 30’u CHP’ye asla oy vermem derken, yüzde 1’i de İYİ Parti’ye asla oy vermeyeceğini söyledi. CHP’lilerinse yüzde 60’ı asla AKP’ye oy vermeyeceğini, yüzde 14’ü ise HDP’ye oy vermeyeceğini söyledi.HDP’li seçmenlerde ise, AKP’ye asla oy vermeyeceğini söyleyenlerin oranı yüzde 64 olurken, MHP’ye oy vermeyeceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 13 oldu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER