İmamoğlu’ndan Edirnekapı Şehitliği Olayı İle İlgili Açıklama Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazi yakını olduğunu söyleyen vatandaşla arasında geçen olaylara ilişkin konuştu.

ekrem-imamoglu-edirnekapi-sehitligi-olayi-aciklamasi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesindeki Abay Kunanbayoğlu meydanının açılış töreninde basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı. En çok merak edilen konulardan biri olan Edirnekapı Şehitliği’nde, İmamoğlu ile bir vatandaş arasında yaşanan olayla ilgili de konuşan İmamoğlu, durumu anlattı. 

Yüzlerce şehit yakını ile kucaklaştığını ve dertleştiğini belirten İmamoğlu, tatsız bir durum olmadığını belirterek ilgili kişinin münasebetsiz bir girişimi olduğunu söyledi ve “Ben, kendisinin önce, ‘Konuşmak istiyorum’ dediğine, ‘Konuşalım, bekleyin’ diye cevap verdim. Sonra, orada bağırarak şov yapmaya gayret gösterdi. Yapacak bir şey yok. Kimdir, bilmiyorum; bakılır. Ama ben, orada yüzlerce şehit ailesiyle, gazi ailesiyle, gazilerimizle kucaklaştım, dertleştim. Benimle, milli duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın” dedi.

Ordu Valisi’ne hakaret davası: ‘Bu karara karşıyız’

İmamoğlu’nun gündeminde, 2019 yılında Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan mahkemede ceza alması da vardı. İBB Başkanı, konuyla ilgili “Hukuka herkesin ihtiyacı var. Bir sanık olarak da ihtiyacı hissettim. Ama bir karar verildi, itirazımız devam edecek. Bu karara karşıyız. Çünkü hiçbir kusurumuzun olmadığını biz biliyoruz. Allah hiç kimseyi adil olamayan bir yargılamayla muhatap etmesin. Bence adil olmayan bir yargılamayla karşı karşıya kaldık, ama süreci takip edeceğiz. İstinaf aşaması var, daha sonra Yargıtay aşaması var” dedi. 

Yorumlar kapalı.