Joe Biden: İlk 100 Günde 100 Milyon Aşı Hedefine Ulaşıyoruz

ABD Başkanı Joe Biden, göreve gelmesinin ardından ilk 100 günde 100 milyon doz aşı hedefinin gerçekleştiğini duyurdu.

joe-biden-asi-uyarisi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Kasım Başkanlık Seçimleri’nde Donald Trump’a karşı kazanarak zafer elde eden Joe Biden, yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili Beyaz Saray’da bir açıklama yaptı. Görevinin 58. gününde olduğunu söyleyen Biden, “İlk 100 günde 100 milyon aşı” hedefine yarın itibariyle ulaşılacağını ve bir sonraki hedefi de gelecek hafta açıklayacağınız söyledi. 

‘Rahat davranma zamanı değil’

Biden, koronavirüsle mücadele konusunda gelişme kat edildiğini söyledi ancak “Şimdi iyimser olma zamanı ancak rahat davranma zamanı değil” yorumunu yaptı. 

ABD Başkanı, ülkede 65 yaş üstü vatandaşların yüzde 65’inden fazlasının 1 doz aşı olduğunu söyledi ve “ABD, mayıs sonuna kadar her bir Amerikalı için yeterince aşı stoku olması yolunda ilerliyoruz” ifadesini kullandı. Biden öte yandan, koronavirüs mutasyonlarına karşı bilim insanlarının uyarıda bulunduğunu söyleyerek, ABD halkına “Herkesin aşılanması lazım, sizin yardımınızı istiyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde de önceki başkan Donald Trump, çevresindeki herkese aşı olmalarını önerdiğini söylemişti. ABD, dünyada koronavirüs vaka ve ölüm sayısı en yüksek olan ülke.

Yorumlar kapalı.