Joe Biden İmzaladı: ABD’de Tüm Vatandaşlar 1400 Dolar Yardım Alacak

abd teşvik paketi yardımı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Joe Biden, Kongre’den geçen koronavirüs destek paketini onayladı…

ABD Başkanı Joe Biden, seçilmeden önce koronavirüs pandemisine karşı insanlara ciddi bir yardım paketi sunacağını duyurmuştu. 1,9 trilyon dolarlık yardım paketi önceki gün kongreden geçtikten sonra, Oval Ofis’te başkan Biden tarafından imzalandı. Biden, paketin ülkede birçok kesim tarafından desteklendiğini belirterek, “Onayladığımız bu tarihi yasa tasarısı ile ülkemizin bel kemiğini yeniden inşa etmeli ve bu ülkeyi meydana getiren kişilere savaşmaları için bir şans vermeyi amaçlıyoruz.” dedi ve kararı imzaladı.

Vatandaşlara 1400 dolarlık nakit yardımı

ABD’de uzun süredir tartışılan bir konu olan 1,9 trilyon dolarlık destek paketi geçtiğimiz günlerde Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi, ardından Senato’da onaylandı ve Biden’ın onayına gönderilmişti. 

Yardım kapsamında, yıllık geliri 75 bin doların altında olan kişilere 1400 dolar nakdi yardım yapılacak. Buna ek olarak ülkede işsizlik yardımlarıda uzatıldı, işsizlere verilen haftalık 300 dolarlık yardım Eylül ayına kadar sürecek.

Eyaletlere ve yerel yönetimlere ise koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında 350 milyar dolar kaynak ayrılacak. Bunun içinde ağı dağıtımı, kovid testleri ve okullar için maddi destek de yer alıyor.