Kabine Toplantısı Kararları! Okullar, Kafeler ve Restoranlar açılıyor! Sokağa Çıkma Yasağı kalkıyor

Kabine toplanıyor! Kabine toplantısında alınan kararları sizler için aktarıyoruz! 1 Mart Kabine Toplantısı kararları belli oluyor! Bugün çıkacak tüm kararları sizler için derledik! Okullar açılıyor, Sokağa Çıkma Yasağı ve Kafeler Restoranlar ve lokantalar kararı! İstanbul'da Kafe, Restoran ve Lokantalar açılıyor! İstanbul'da Kafe, Restoran ve Lokantalar açılıyor! 1 Mart 2021 Kabine toplantısı kararlarında başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Kafe, Restoran ve Lokantalar açılacak! Ancak açılma kademeli olarak yapılacak! Hafta içi Kafe, Restoran ve Lokantalar açık olacak ancak hafta sonu kapalı olacak! Sokağa Çıkma Yasağı kalkıyor! Sadece hafta sonu! Kafe, Lokanta ve Restoranların açılmasıyla birlikte Hafta içi Sokağa Çıkma Yasağı kaldırılıyor! Hafta içi Sokağa Çıkma Yasağı uygulanmayacak. Ancak Hafta Sonu 21:00'den sabah 05:00'e kadar Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak.

Kabine Toplantısı Kararları! Okullar, Kafeler ve Restoranlar açılıyor! Sokağa Çıkma Yasağı kalkıyor
Kabine toplanıyor! Kabine toplantısında alınan kararları sizler için aktarıyoruz! 1 Mart Kabine Toplantısı kararları belli oluyor! Bugün çıkacak tüm kararları sizler için derledik! Okullar açılıyor, Sokağa Çıkma Yasağı ve Kafeler Restoranlar ve lokantalar kararı!

İstanbul'da Kafe, Restoran ve Lokantalar açılıyor!

İstanbul'da Kafe, Restoran ve Lokantalar açılıyor! 1 Mart 2021 Kabine toplantısı kararlarında başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Kafe, Restoran ve Lokantalar açılacak! Ancak açılma kademeli olarak yapılacak! Hafta içi Kafe, Restoran ve Lokantalar açık olacak ancak hafta sonu kapalı olacak!

Sokağa Çıkma Yasağı kalkıyor! Sadece hafta sonu!

Kafe, Lokanta ve Restoranların açılmasıyla birlikte Hafta içi Sokağa Çıkma Yasağı kaldırılıyor! Hafta içi Sokağa Çıkma Yasağı uygulanmayacak. Ancak Hafta Sonu 21:00'den sabah 05:00'e kadar Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak. Yani hafta içi yasakları, hafta sonu yasağına kayerken, Hafta içi yasakları sadece Kafe, Lokanta ve Restoranlar yapılacak!

Okullar son durumu! Okullar 2 Mart'ta açılacak mı?

Okullar açılıyor mu? Sorusu da hem ebeveynler hem de öğrenciler tarafından sıklıkla sorulmaya devam ediyordu. Fakat bu durum hakkında net bir bilgi hala gelmemişti. Ancak geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısında okullarla ilgili de detaylı bir konuşma yapılmış ve bir sonuca varılmıştır ilköğretim öğrencileri yani 1. 2. 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri okula gidebilecekler. Aynı zamanda liseye geçiş sınavına hazırlanan ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin de okula gidebileceği verilen bilgiler arasındadır. Öğrencileri mutlu eden haberlerden bir tanesi de yalnızca devlet okulları değil bütün özel okulların da açılacağı ve kademeli bir şekilde derslerini işleneceği söylenmiş olmasıdır. Ancak üniversitelerle ilgili yapılan açıklamalara göre bir süre daha yüz yüze eğitime devam edilmemesi gerektiği açıklanmıştır.

Hangi Tedbirler Alınacak?


Hangi tedbirler alınacak? Soru suda yüz yüze eğitime geçen öğrencilerin aileleri tarafından sıklıkla yönetilmeye devam etmektedir. Ülkemizin geçtiği pandemi sürecinden dolayı korona virüs salgınının gitgide daha fazla yayılması okulların açıldığında hangi sağlık tedbirlerini uygulanacağının da merak konusu olmasına neden olmuştur. Okullar açıldığında derslerin maskeli bir şekilde işleneceği, aynı zamanda gün bittikten sonra okulun her gün düzenli olarak dezenfekte edileceği de verilen bilgiler arasındadır. Yetkililer bu sayede bulaş riskini en aza indirileceklerini ve hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin sağlığının korunacağını tüm vatandaşları açıklamıştır.

Yeni tedbirler kapıda!


Pandemi dönemine girilmesinin ardından birden fazla alan üzerinde durulmaktadır. Bununla beraber insan sağlığını korumak adına gereken her çalışmanın sağlanması ile beraber gereken sıkı tedbirlerde bu dönemde alınmaktadır.

Alınan tedbirler arasında okulların da kapanması da eğitim hayatında durağan noktasında durulmaktadır. Yaşanan bu durumla beraber eğitim kapsamında online şekilde gereken bilgi aktarımlarının da sağlanmasına devam edilmektedir.

Bu sayede eğitim noktasında aksama durumlarının da önüne geçilmektedir. Ancak vaka sayılarında verilen grafikler doğrultusunda nasıl bir süreç izleneceği de merak edilmektedir. Aynı keza kabine toplantısı yönünde de bu alanlara yönelik kararların alınacağı da belli olmaktadır.

Yeni tedbirlerle beraber vaka sayılarının az olduğu illerde öncelik tanınacağı da ön görülmektedir. Bu kapsamda belirli, kademelerin de olacağı ön görülüyorken her detay üzerinde de fazlasıyla durulmaktadır. Aşama olacak şekilde belirlenmesi ile beraber sınavların da yüz yüze olması konusunda da bütün gözler devlet yetkililerine çevrilmektedir. Aynı keza süre gelen çalışmalarla beraber verilen yasakların azalıp azalmayacağı da merak edilmektedir.

Bununla beraber yeni tedbirlerin olup olmayacağı da fazlasıyla merak edilmektedir. Ancak sunulan tekliflerin vaka sayılarına göre olmasına karşılık ilerleyen süreç noktasında da insan sağlığını korumak adına aşılama sistemi de büyük önem sağlar. Aşılama sistemi bu alanda umut verici noktalardan biri olmasıyla beraber gereken yeni tedbirlerin de olması da büyük önem sağlar.

Sınavlar yüz yüze mi olacak?


Salgın döneminin yanı sıra öğrencilerin en merak ettiği alanlardan bir tanesi de sınav döneminin de nasıl olacağı merak edilmektedir. Yapılan detaylı çalışmaların ardından yüz yüze olup olmayacağı tamamen kabine toplantısında belli olacaktır. Bu noktada öncelik olarak insan sağlığı göz önünde bulundurularak verilecek olan kararlara çevrilmektedir.

Sınav döneminde bununla beraber alınana tedbirlerde tamamen gereken sıkı çalışmalarda yapılmaktadır. Eğitim noktasında online şekilde devam edilmesiyle sınavların yüz yüze yapılması gerektiği de en emin noktalardan biri olmaktadır. Ancak kabine toplantısında verilen vaka sayılarının belli olması, eğitimde öncelik olması ve şehirlerin bu alanda kademeli olması gibi unsurlarda göz önünde yer alır.

Kabine toplantısı kararları akşam açıklanacak! Ancak ilan365 okuyucuları yine erken öğrendi!

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER