Kılıçdaroğlu Açıkladı: CHP İktidara Gelirse İlk Hafta Yapacağı 8 İşi Maddeledi

CHP İKTİDARINDA ilk hafta neler yapılacak

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda ilk 1 hafta içinde yapılacak şeyleri paylaştı. “İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız” başlığı ile yayınlanan görselde, CHP’nin ortaya koyacağı adımlar sıralandı.

CHP iktidarında ilk haftada yapılacak 8 şey

Kılıçdaroğlu’nun belirttiği adımlar ise şu şekilde:

– Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya’daki Tank-Palet Fabrikası’nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.

 – Esnafın, pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silecek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

 – Bir kararname ile esnafın stopaj vergisini kaldıracağız.

 – Çiftçilerin, bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

 – KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak, borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda, anaparayı makul taksitlere böleceğiz.

 – Beşiktaş’taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faizleriyle birlikte, hak sahiplerine teslim edeceğiz.

 – 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

 – Hangi koşulda bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.”

Yorumlar kapalı.