Kılıçdaroğlu: Allah’tan sonra bize güvenin!

kemal_kilicdaroglu_ON

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda seçmene de seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Allah’tan sonra kendilerine güvenilmesini istedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)’nde gerçekleştirilen Grup Toplantısı’nda partililerin ve objektiflerin karşısına çıktı.

Gündemle ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi kendisinin idaresindeki CHP’nin aydınlık günlere çıkaracağı iddiasında bulundu.

“Buradan yurttaşlarımıza sesleniyorum” diyerek seçmene özel hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, illerdeki ziyaretleri sırasında “halkın dilini kullanma” kararı gereği ürettiği sloganı grup kürsüsünde de kullandı.

“Önce Allah’a sonra bana…”

Seçmene “Önce Allah’a, sonra bize güveneceksiniz.” şeklinde seslenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti bir kişiye emanet edilemez. Bu devletin sahibi 83 milyondur. Biz bu şekilde düşünüyoruz. 19 Mart Cuma günü Balkan Ülkeleri Yerel Yönetimler İşbirliği Çalıştayı’mızı gerçekleştirdik. CHP’li belediye başkanlarıyla Balkan ülkelerindeki belediye başkanlarının arasında karşılıklı dosthâne ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Her bölgede yurttaşlarımızla buluşuyoruz. Önce Allah’a güveneceksiniz, sonra kendinize güveneceksiniz, sonra da bize güveneceksiniz. Hep beraber Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız.”