Kılıçdaroğlu TBMM’den üçüncü makam aracını istedi!

CHP tarafından tahsis edilen ve her biri 2 milyon lira değere sahip iki makam aracı olan Kemal Kılıçdaroğlu, "grup başkanı" sıfatıyla da TBMM'den araç istedi.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP tarafından tahsis edilen ve her birinin değeri 2 milyon lira olan iki lüks makam aracına sahip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “grup başkanı” unvanı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığından da bir makam aracı istedi. Makam aracı ile ilgili talep yazısı, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın imzasıyla TBMM Başkanlığına sunuldu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, Türkiye Büyük Millet Melcisi (TBMM) Başkanlığından da bir makam aracı tahsis edilmesi talep edildi. CHP tarafından tahsis edilmiş bir lüks makam aracı bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’na parti tarafından değeri 2 milyon lira olan ikinci bir lüks makam aracı daha alınmıştı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay imzasıyla 9 Mart 2021 tarihinde TBMM’den Kemal Kılıçdaroğlu için “Grup Başkanı” sıfatıyla makam aracı istediği ortaya çıktı.

Araba saltanatı!

Sıkça “makam aracı” eleştirisi yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Makam aracı saltanatına son vereceğiz. Bakıyorsunuz hepsinin altında bir değil, iki değil, üç değil… Bu kadar aracı ne yapıyorsunuz? Fakirin açlıktan nefesi kokarken bunların altında lüks makam araçları. Hepsini bitireceğiz” demişti. “Makam aracı saltanatına son vereceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’nun yeni makam aracı talebi, “söyledikleriyle yaptıklarının uyuşmadığı” değerlendirmesine yol açtı.

Devlet Bahçeli istemedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) kendisi için makam aracı istemediği öğrenildi. Hâlihazırda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu olan siyasi partilerin grup başkanları için Audi A6 marka makam aracı tahsis ediliyor.