Kış yeniden geldi! Kar uyarısı yapılan illerimiz

Meteoroloji'nin 9 Nisan Cuma günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, İç Anadolu Bölgesi'nin kuzey kesimleri, Karadeniz Bölgesi ve Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.

kar_uyarısı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’nin 9 Nisan Cuma günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimleri, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Orta Karadeniz, Batı Karadeniz, Sivas haricinde İç Anadolu Bölgesi, Doğu Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nin doğu kesimleri ile Siirt, Artvin, Isparta, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Genel olarak sağanak ve yağmur şeklinde etkili olacağı tahmin edilen yağışların, Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak ve yer yer dolu şeklinde etkisini göstereceği öngörülüyor. Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ve İç Anadolu Bölgesi ile Isparta, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik çevrelerinde kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Samsun çevreleri ve Batı Karadeniz kıyılarında öğle vakitlerine kadar kuvvetli yağmur ve sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Çorum ve Amasya çevreleri ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yoğun kar yağışının etkili olacağı öngörülüyor.

Hava sıcaklığı

Türkiye’nin batı kesimleri, iç kesimleri ve kuzey kesimlerinde hava sıcaklığının 6-12 derece azalması bekleniyor.

Rüzgâr

Rüzgârın genel olarak kuzeyden eseceği tahmin ediliyor. Türkiye’nin doğu kesimlerinde rüzgârın güneyden ve hafif şiddette eseceği öngörülüyor. Batı Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde rüzgârın kuzeyden, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğu kesimlerinde ise güneyden kuvvetli esmesi bekleniyor. Batı Akdeniz ve Güney Ege’de yerel olarak fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah ve öğle vakitlerinde sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da beklenen en yüksek sıcaklık 11 derece.

Ankara hava durumu

Ankara’nın çok bulutlu geçmesi beklenirken, kar ve karla karışık yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Ankara’da beklenen en yüksek sıcaklık 5 derece.

İzmir hava durumu

İzmir’in parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. İzmir’de beklenen en yüksek sıcaklık 15 derece.

Antalya hava durumu

Antalya’nın parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, doğu kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Antalya’da beklenen en yüksek sıcaklık 18 derece.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak’ın çok bulutlu geçmesi beklenirken, zamanla sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Sabah vakitlerinde kuvvetli yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Zonguldak’ta beklenen en yüksek sıcaklık 8 derece.

Trabzon hava durumu

Trabzon’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, zamanla sağanak ve yağmurun etkili olacağı öngörülüyor. Trabzon’da beklenen en yüksek sıcaklık 13 derece.

Erzurum hava durumu

Erzurum’un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Erzurum’da beklenen en yüksek sıcaklık 17 derece.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır’ın az bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülüyor. Diyarbakır’da beklenen en yüksek sıcaklık 24 derece.