Korona Salgını Motosikletlere Yaradı: Satışlar Yüzde 35 Arttı

Koronavirüs salgınında birçok kişi, temasa ve mesafeye önem vermek adına motosikletlere yöneldi.. Bu da motosiklet satışlarında patlama yarattı.

sds

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs pandemisi, bireysel ulaşım trendlerinin yükselmesine neden oldu. 2020 yılında, hem koronavirüs salgınının etkisi hem de otomobillere uygulanan yüksek vergi ve ikinci el piyasasının ciddi şekilde artmasının ardından motosiklet satışları yüzde 35 oranında arttı. Bununla birlikte motosiklet piyasasının en önemli markalarından biri olan Yamaha da, yıllık bazda yeni modelleri ile birlikte yüzde 18 büyüme hedefi olduğunu bildirdi. Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever, motosikletlerin ulaşım araçları içinde ekonomik ve çevreci olmalarından ötürü tercih edildiklerini söyledi. 

Kadın sürücülere ücretsiz motosiklet eğitimi

Yamaha’nın, motosikletin gitgide popüler hale gelmesinin ardından diğer bir adımı da kadınlara bu konuda özel bir teklif sunmak oldu. Cansever, “Hem trafikte kadın sürücülerin sayısını hem de pandemiyle büyük artış gösteren kurye hizmetinde çalışan kadınların sayısını artırmak, iş gücü yaratmak için bu yıl kadınlara Yamaha Riding Academy’de ücretsiz motosiklet eğitimi vereceğiz” dedi ve trafikte motosikletli kadınların sayısının artması için çalışma yaptıklarını belirtti.