Kürşat Ayvatoğlu itiraf etti: 1,5 senedir kullanıyorum!

Eski AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, kendisi hakkında ortaya çıkan görüntülerin ardından 1,5 senedir uyuşturucu kullandığını itiraf etti.

kürşat_ayvatoğlu4

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu’nun arabada uyuşturucu kullandığı anlara dair görüntüler ortaya çıkmış, söz konusu görüntüler sosyal medya kullanıcılarının tepkisin çekmişti. İki defa gözaltına alınan Ayvatoğlu, daha sonra da ev hapsi koşuluyla serbest bırakılmıştı. Ayvatoğlu’nun, arabada kullandığı maddenin “pudra şekeri” olduğunu söylemesi şaşkınlığa uğratmıştı. Ayvatoğlu, sonunda 1,5 senedir uyuşturucu kullandığını itiraf etti. Arkadaşlarına uyuşturucu madde sağladığına yönelik iddiaları kabul etmeyen Ayvatoğlu’na ait cep telefonunda birçok görüntü ele geçirildi.

“Arkadaş ortamında esrar kullanıyorum”

İkinci defa gözaltına alındıktan sonra ifade veren Ayvatoğlu, kokain ve esrar maddelerini 1,5 senedir kullandığını itiraf etti. Ayvatoğlu, arkadaş ortamında esrar maddesini para karşılığı olmaksızın kullandığını belirterek, kokain maddesini ise Ayhan olarak tanıdığı birinden aldığını söyledi. Bir gram kokain maddesi için 500 lira verdiğini kaydeden Ayvatoğlu, para karşılığında arkadaşlarına uyuşturucu madde verdiğine yönelik iddialara yanıt verdi.

“Para karşılığı vermedim”

Ayvatoğlu, hiçbir insana para karşılığı uyuşturucu madde vermediğini belirterek, sosyal medya platformlarında görüntülerini paylaşan Yağız M.’ye asla uyuşturucu satmadığını söyledi. Yağız M. ile bir araya geldiklerinde kokain maddesini kullandıklarını kaydeden Ayvatoğlu, söz konusu olayın 2-3 kez gerçekleştiğini ifade etti. Ayvatoğlu, buna karşılık olarak Yağız M.’den asla para istemediğini, söz konusu şahsın kendisine de para teklifinde bulunmadığını söyledi. Kastamonu’da hiçbir insana uyuşturucu madde temin etmediğini kaydeden Ayvatoğlu, sosyal medya platformlarında yayılan görüntülerine ilişkin konuştu.

“Videoda kokain kullanıyordum”

Ayvatoğlu, söz konusu videoda kokain maddesini kullandığını ifade ederek, ilk ifadesinde söz konusu maddenin “pudra şekeri” olduğunu söylediğini ama videoyu tam olarak seyrettiğinde bu olayın 2020 senesinde Kastamonu’da gerçekleştiğini anımsadığını söyledi. Arabada arkadaşlarıyla birlikte kokain kullandıklarını belirten Ayvatoğlu, söz konusu videodan haberi olmadığını ifade etti. Ayvatoğlu, videoyu çekip sosyal medya platformlarında yayan kişinin suç işlediğini kaydederek, bu olayda mağdur olan tarafın kendisi olduğunu aktardı.

Cep telefonunda farklı görüntüler bulundu

Ayvatoğlu’na ait cep telefonunda, söz konusu ismin arkadaşlarıyla uyuşturucu madde hakkında yaptığı konuşmalara ulaşıldı. Öte yandan, farklı uyuşturucu maddelerin kullanıldığı anlara ilişkin görüntüler de tespit edildi.

“Kendisi istedi”

Görüntüleri çeken Ufuk K., 2020 senesinin yaz aylarında Kastamonu’da bu videoyu çektiğini belirterek, Dolunay O.’nun arabada olmadığı esnada Ayvatoğlu’nun “Kokain maddesi kullanırken videomuzu çek.” dediğini aktardı. Söz konusu videodan Dolunay O.’nun haberinin olmadığını ifade eden Ufuk K., Ayvatoğlu’nun bu videoyu daha sonra sildirdiğini çünkü Dolunay O.’nun videoda çıkmadığını söyledi. Ufuk K., Ayvatoğlu’nun Dolunay O. ile beraber iş yapacağı için böyle bir video istediğini kaydederek, daha sonra silinenler bölümünden videoyu tekrar yüklediğini ve Yağız M.’ye gönderdiğini ifade etti.

“Rezil etmeyi amaçladım”

Yağız M. ise söz konusu videoyu Twitter üzerinden bir hesaba gönderdiğini belirterek, hiçbir insanı uyuşturucuya özendirme amacında olmadığını söyledi. Söz konusu videonun yayılmasını istediğini belirten Yağız M., yalnızca Ayvatoğlu’nun rezil etmeyi amaçladığını dile getirdi.