Kuryeyi Alıkoyan İpek Hattat İçin 32 Yıl Hapis İstendi!

Evine gelen kuryeyi sevgisi ve şoförü ile birlikte alıkoyup saatlerce işkence eden Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Hattat hakkındaki soruşturma tamamlandı. İpek Hattat için 5 ayrı suçtan 12 yıldan 32 yıla kadar hapis istendi.

Kuryeyi Alıkoyan İpek Hattat İçin 32 Yıl Hapis İstendi!
Evine gelen kuryeyi sevgisi ve şoförü ile birlikte alıkoyup saatlerce işkence eden Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Hattat hakkındaki soruşturma tamamlandı. İpek Hattat için 5 ayrı suçtan 12 yıldan 32 yıla kadar hapis istendi.

Cemiyeti sarsan skandalda soruşturma tamamlandı. Savcılık İpek Hattat hakkında 5 ayrı suçtan 12 yıldan 32 yıla kadar hapis talep etti.

İddianamede İpek Hattat için, tabletini tamir ettirmek için 22 Şubat’ta tabletini şoförüyle söz konusu yere yolladığı, tabletin tamiratı yapılarak şoföre teslim edildiği, ancak İpek Hattat’ın tamirin tam yapılmadığını söyleyerek tabletin adresinden alınmasını istediği, bunun üzerine kurye Renas Demirbaş’ın 25 Şubat’ta İpek Hattat’ın Sarıyer'deki ikametine gönderdiği yer aldı.

İddianamede Kurye Renas Demirbaş'ın 25 Şubat'ta İpek Hattat'ın Sarıyer'deki villasına gittiği, kuryenin içeri davet edildiği ve kurye Renas içeri girer girmez kapının kapatılıp kilitlediği belirtildi. İddianamede İpek Hattat’ın alkollü olduğu "Bunlar dolandırıcı, polis çağırın" diyerek bağırdığı belirtildi.

Daha sonra İpek Hattat'ın kurye Renas Demirbaş’a patronu Halil Cömert’i arattığı, kuryenin "Abi beni buradan bırakmıyorlar. Senin buraya gelmeni istiyorlar" dediği, patron Halil Cömert'in ise "Eksiklik varsa gereğini yaparız" dediği belirtildi.

Ancak İpek Hattat'ın zorla kurye Renas Demirbaş’ın elindeki cep telefonunu alıp şoförü Veysel Güven’e verdiği, daha sonra İpek Hattat’ın cep telefonunu alıp merdivenlerden aşağıya attığı, ardından da genç kurye Renas’a "Siz kimsiniz lan, adam gibi işinizi yapın. Sinkaf ederim sizi. Buradan çıkamayacaksın patronun gelene kadar" diyerek hakaret ve tehdit ettiği yer aldı. İpek Hattat'ın kuryeyi köpeğin dışkısının olduğu yeri göstererek "çömel otur" dediği de yer aldı.

İPEK  HATTAT'IN İFADESİ

İpek Hattat ise ifadesinde, kuryenin patronu ile konuştuğunu patronun kendisine hakaret ve tehdit ettiğini, o sinirle telefonu yere düşürdüğünü söyledi. İpek Hattat kuryeyi zorla alıkoymadığını, şoförü gelene kadar beklemesini istediğini söyleyerek suçlamaları kabul etmedi.

Diğer şüpheliler Hüseyin Sami Yüzer ve şoför Veysel Güven’in de suçlamaları reddettiği öğrenildi.

İpek Hattat hakkında;

"Konutta birden fazla kişi ile yağma",

"Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma",

"Mala zarar verme",

"Hakaret" ve "Tehdit" suçlarından 12 yıldan 32 yıla kadar hapsi istendi.

Hüseyin Sami Yüzer ve Veysel Güven için ise "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Konutta birden fazla kişi ile yağma" suçlarından ayrı ayrı 11'er yıldan 25'er yıla kadar hapisleri istendi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER