Laikliği Hedef Alan Sözleriyle Gündeme Gelen Başhekim Yardımcısı Görevine Döndü

Laiklik ve medeni hukuka yönelik eleştirel sözleri ile gündeme gelen Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin eski başhekim yardımcısı Ali Edizer göreve döndü.

ali-edizer-kimdir

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı yaparken, sosyal medya hesabındaki açıklamalarında “erkeklere ikinci eş alın” önerisinde bulunan, “Sorsan kadına özürlük ve uygarlık kazandırıldı” ve “Tek eşlilik, resmiyette zina ve fuhuş serbestliğidir” diyen Ali Edizer, tepkiler üzerine 5 Ekim’de görevinden uzaklaştırıldı, birkaç gün sonra da doktorluk mesleğinden uzaklaştırıldı.

Göreve yeniden başlamış

Gelen bilgilere göre Ali Edizer, Güdül Devlet Hastanesi’nde 9 Mart tarihinde görevine yeniden başladı. 

Konuyu gündeme getiren CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, açıklamasında “Sağlık Bakanlığı, laikliği ve medeni hukuku hedef alan Edizer hakkında soruşturma açmıştı. GATA’nın meczubu olan bu kişi görevine nasıl döner? Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” dedi ve doktor hakkında açılan soruşturmanın sonucunun neden kamuoyu ile paylaşılmadığına dair soru önergesini TBMM’ye sundu.

Yorumlar kapalı.