Lüks araçta uyuşturucu kullanan Kürşat Ayvatoğlu gözaltında!

Lüks bir araçta uyuşturucu madde kullanan Kürşat Ayvatoğlu'nun gözaltına alındığı öğrenildi.

kürşat_ayvatoğlu4

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks bir araçta uyuşturucu madde kullandığı anlara dair görüntüler sosyal medya platformlarında yayılmıştı. Söz konusu uyuşturucu maddenin kokain olduğu ifade edilmişti.

Hamza Dağ’ın danışmanı mı?

Kürşat Ayvatoğlu’nun AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın danışmanlığını yaptığı ileri sürüldü. AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) söz konusu iddiaları kabul etmedi. Fakat Kürşat Ayvatoğlu’nun 25 Mart Perşembe günü Hamza Dağ’ın yanında bulunduğunu kanıtlayan görüntüler yayıldı.

“3 tane danışmanı var”

Gelen tepkiler üzerine AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın danışmanlığını yapan Muhammed Doğan’dan açıklama geldi. Açıklamada, Hamza Dağ’ın 3 tane danışmana sahip olduğu belirtilerek, söz konusu danışmanları şöyle sıralandı:

– Muhammed Doğan,

– Abdürrahim Atasever,

– Murat Kaygusuz.

Genel Merkez Özel Kalemi’nin ise Kadir Aytunkaynak olduğu ifade edilen açıklamada, belirtilen isimler dışında bir danışmanın bulunmadığı kaydedildi.

Hamza Dağ’ın yanında beklediği görüldü

Söz konusu iddialar kabul edilmese de Kürşat Ayvatoğlu’na ait yeni fotoğraflar yayıldı. AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) AR-GE ve Eğitim Başkanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Hamza Dağ, dün gerçekleştirilen devir teslim töreninde bu görevini başkasına devretti. Hamza Dağ’ın görevini Mustafa Şen’e devrettiği törende Kürşat Ayvatoğlu’nun da Hamza Dağ’ın yanında yer aldığı fark edildi. Hamza Dağ’a oturacağı yerin Kürşat Ayvatoğlu tarafından gösterildiği anlaşıldı. Tören sırasında Kürşat Ayvatoğlu’nun, Hamza Dağ’ın yanında durduğu görüldü.

Gözaltına alındı

Lüks bir araçta uyuşturucu madde kullandığı görülen Kürşat Ayvatoğlu’nun güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Konuya ilişkin açıklama Ankara Emniyet Müdürlüğünden geldi. Açıklamada, araç içerisinde uyuşturucu madde kullanıldığı anlara dair görüntülerin sosyal medya platformlarında ortaya çıkmasının ardından bahse konu olan H.K.A.’nın yakalandığı ve gözaltına alındığı bildirildi. Öte yandan, söz konusu kişi hakkında adli soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Başka iddialar var mı?

Kürşat Ayvatoğlu’nun, AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) AR-GE Başkanlığında görevli bir ekipte yer aldığı ileri sürüldü. Söz konusu ismin, Eski Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından yürütülen seçim kampanyasında yer aldığı iddia edildi. Kürşat Ayvatoğlu’nun belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yaptığı öne sürüldü.

İnce: Camilerde içki içilmedi ancak…

CHP’den (Cumhuriyet Halk Partisi) istifa eden Muharrem İnce, Gezi Parkı Olayları’na gönderme yaparak, camilerde içki içilmediğini ancak lüks araçlarda kokain çekildiğini ifade etti.