Maliye Bakanı Elvan’dan Kripto Para Yorumu: ‘Büyük Kaygılarımız Var’

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kripto paralar konusunda kargılarının olduğunu belirterek, Bitcoin’le ilgili olarak bir bakan yardımcısının görevlendirildiğini ifade etti.

lütfi elvan bitcoin

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası programında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Elvan, programda son dönemde çok tartışılan bir konu olan kripto paralara dair de değerlendirmeler yaptı. Kripto para piyasasındaki gelişmelerle ilgili kaygılar taşıdığını ifade eden Bakan Elvan, kripto para konusunda bir bakan yardımcısının görevlendirildiğini aktardı. 

‘Çalışmalar bitince kamuoyu ile paylaşacağız’

Dijital para ve kripto para kavramının farklı şeyler olduğunu ifade eden Elvan, “Kripto paralarla ilgili bizim çok büyük kaygılarımız var. Sadece bizim değil bunu tüm dünya tartışıyor. Özellikle Bitcoin’e yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdik. Bu çalışmalar sonuçlanınca kamuoyu ile paylaşacağız” dedi. 

Elvan ayrıca, Türkiye’nin dijital paralar konusunda bir çalışma yaptığını belirtti. Türkiye’nin dijital paranın hukuki, iktisadi ve teknolojik altyapısını geliştirmeye yönelik çalıştığını aktardı. 

Elvan dışında, geçtiğimiz günlerde Mustafa Varank da kripto para piyasası ile ilgili konuşmuştu. Varank, kripto para piyasasındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, piyasayı “başıboş bırakmayacağız” yorumunu yapmıştı. 3 milyonun üzerinde kripto para yatırımcısı ve 60’ın üzerinde faaliyette borsa ile, Türkiye Avrupa’da kripto para konusunda en yüksek işlem hacminin olduğu ülke.