Mansur Yavaş İle Yayın Yapmıştı: Twitch Yayıncısı Pelin “Pqueen” Baynazoğlu Kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Twitch yayını yapan Pelin Pqueen Baynazoğlu kimdir? Yayıncılığa nasıl başladı?

pelin-pqueen-baynazoglu-kimdir

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayıncılık son yılların en çok tercih edilen konseptlerinden biri haline geldi. Facebook, Youtube, Tiktok ve Twitch gibi platformlarda yayıncılık yaparak, izleyicilerden gelen bağışlarla geçimini sürdüren birçok kişi var. Türkiye’de en çok tercih edilen yayıncılık platformundan biri de Twitch. Jahrein, Hype ve Kendine Müzisyen gibi fenomenlerin yer aldığı Twitch’te en çok tercih edilen yayıncılardan biri de Pelin “Pqueen” Baynazoğlu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ile yaptığı yayının ardından yeniden gündeme gelen Pqueen kimdir bakalım.

Pelin “Pqueen” Baynazoğlu kimdir?

Pelin Baynazoğlu Ankaralı bir yayıncı ve 1992 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Oyunlarla iç içe büyüyen Pqueen, üniversitede iktisat okuduktan sonra Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde formasyon eğitimi aldı. Oyun dünyasına ise GTA: Vice City ile başladı.

2017’de Twitch’te yayın açmaya başlayan Pelin Pqueen Baynazoğlu kısa süre içinde hikaye tabanlı ve simülasyon oyunlarda kendi kitlesini oluşturdu ve popüler hale geldi. Pqueen için en önemli adımlardan biri de 2019’da JTG TV’nin Algida Boom Boom Noobstar yarışmasına katılması oldu. Jahrein’in de jüride olduğu bu yarışmada  Pelin Pqueen Baynazoğlu yarışmayı kazanamasa da kitlesini büyüttü.

Twitch’in Türkiye’de en çok izlenen kadın yayıncısı oldu

4 sene önce giriş yapığı Twitch dünyasında en çok izlenen Türk kadın yayıncı olma ünvanına sahip olan Pelin Pqueen Baynazoğlu, yayınlarında anlık 10 bin kişiyi zaman zaman geçiyor. Mansur Yavaş’ın katıldığı yayında ise Pqueen, Twitch Türkiye’de 360 bin anlık rakamın üzerine çıkan bir yayınla, önemli bir rekor kırdı.