Microsoft, Xbox’a Bitcoin ile Ödeme Seçeneği Getirecek

Microsoft, popüler oyun konsolu Xbox’a Bitcoin ile ödeme seçeneği getirebilir…

xbox-kripto-para-odemesi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, son yılların finans dünyasında en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Gelen haberlere göre Microsoft, oyun konsolu Xbox’la ilgili Bitcoin ile ilgili bir adım atmaya niyetlendi. Kripto para birimlerinin online ödemelerde kullanımını yaygınlaştırma konusu birçok yerde tartışılırken, Microsoft Xbox oyuncularına Bitcoin ile ödeme konusunda bir anket hazırladı. Ankette Xbox kullanıcılarına yöneltilen sorular ve gösterilen örnek arayüzde en çok dikkat çeken konu Bitcoin detayı oldu.

‘Xbox’ta hangi ödeme yöntemlerini kullanmak istersiniz?’

Microsoft’un Xbox kullanıcılarına sunduğu ankette aşağıdaki sorular yer aldı:

  • Xbox’ta neler için ödeme yapıyorsunuz?
  • Xbox’ta bir şey satın alırken ödeme yöntemleri seçenekleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz?
  • Ödeme yöntemi mevcut olmadığı için, Xbox’ta bir şey satın almadığınız anlar oldu mu?
  • Xbox’ta diğer ödeme yöntemlerinden hangilerini görmek isterdiniz?

Ankette yer alan sorulardan en çok dikkat çekeni tahmin ettiğiniz üzere, Xbox’ta hangi ödeme yöntemlerini görmek istersiniz sorusu oldu. Microsoft, Xbox’ta Bitcoin ile ödeme almanın kapısını aralamış oldu. Şu anda Xbox’ta herhangi bir kripto para birimi ile ödeme yapılamıyor. Bununla birlikte gelen haberler, Microsoft’un yakında Bitcoin ile ödeme seçeneği sunabileceği yönünde.

Microsoft kurucusu Bill Gates son dönemde Bitcoin karşıtı yorumları ile gündeme gelse de, şirketin bu adımı, kripto para teknolojisine açık olduğunu gösteriyor.