Müge Anlı: Erkeklere Akşam 8’den Sonra Sokağa Çıkmak Yasaklansın!

Müge Anlı: Erkeklere akşam 8 den sonra sokağa çıkmak yasaklansın!" dedi. Tartışma çıktı! Peki bu söz aslında kimin? İşte detaylar;

kapak_153020

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müge Anlı “Erkeklere akşam 8 den sonra sokağa çıkmak yasaklansın!” dedi sosyal medya yine sallandı. Artan tecavüz, kadın cinayetleri ve kadınlara dair şiddet haberleri sonrası Müge Anlı, erkeklerin namus anlayışına dair sinirlendi.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Müge Anlı yine yaşananlara ve yorumlara sinirlendi. Ülkedeki erkek şiddetinin namus kavramı ile ilişkilendirilmesine dair her zaman tepkisini gösteren Müge Anlı yine sosyal medyada gündem olan bir yorum yaptı.

Müge Anlı’nın dediği  “Erkeklere akşam 8 den sonra sokağa çıkmak yasaklansın!” cümlesi sosyal medyada gündem oldu. Kimi kullanıcılar bu tepkiyi desteklerken kimi erkekler ise artan feminizmden rahatsız oldu.

İNGİLTERE’DE SÖYLENMİŞTİ!

Aslında Müge Anlı’ya atfedilen bu sözler İngiltere’de yaşanan bir kadın cinayeti sonrası söylenmişti. İngiltere’de yaşanan kadın cinayetleri sonrası polisin kadınlara “dikkatli olun, gece yalnız yürümeyin” uyarısına Yeşiller Partisi ve Birleşik Krallık Lordlar Kamarası üyesi Barones Jenny Jones “Erkekler için akşam saat 6’dan sonra sokağa çıkma yasağı konsun!” diyerek itiraz etmiş ve bu sözler gündem olmuştu.

Yeşiller Partisi ve Birleşik Krallık Lordlar Kamarası üyesi Barones Jenny Jones, “Erkeklerin eve kapatılması gerektiğini düşünüyorum, neden kadın eve kapansın ki; tehlike kadın eve kapanınca son bulmayacak. “Kadın evde oturun dendiğinde normal karşılanıyor, erkekler için yasak gelsin dediğimde hepsi ayaklanıyor” demişti.

Bu sözlere Muhafazakar Parti üyesi Susan Hall, “Aman Tanrım! Dünya delirmiş olmalı, Yeşiller Partisi erkeklere sokağa çıkma yasağı getirecekmiş, şimdi duydum” diyerek tepki göstermişti.