Musk’ın sevgilisi şarkıcı Grimes: Mars’ta ölmeye hazırım!

Uzay tutkunu olmasıyla bilinen ve 2018'de Space X ile Tesla'nın kurucusu Elon Musk'la aşka yelken açan şarkıcı Grimes'dan yeni bir uzay paylaşımı geldi. Önceki aylarda 50 yaşından sonra Mars'ta yaşamayı planladığına değinen Grimes, yaptığı yeni paylaşımda "Ayaklarımın altındaki Mars'ın kırmızı kiriyle ölmeye hazırım" ifadelerini kullandı.

grimes_marsta_ölmek_istiyorum

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurduğu Space X şirketi ile birlikte uzay çalışmalarına hız veren Elon Musk, roket projeleriyle son yılların en dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Space X’in ürettiği Starship uzay aracıyla uzay çalışmalarında çığır açan Musk, fırlatıldıktan sonra tekrar yeryüzüne dönerek yeniden kullanılabilen roketleri üreterek bu alandaki maliyeti ciddi derecede düşürmeyi hedefliyor.

Ay’ı bir uzay üssü gibi kullanmayı amaçlayan Musk, gelecek yıllarda uzay turizmini canlandırmayı kafasına koydu. Musk’ın nihai hedefinin ise kızıl gezegen Mars’ı yaşanabilir bir gezegen haline getirerek kolonileştirmek olduğu biliniyor.

“Mars’ın kırmızı kiriyle ölmeye hazır”

Mars’ı fethetmek isteyen Musk’ın sevgilisi şarkıcı Grimes’ın da Mars tutkunu olduğu ortaya çıktı. Şu an 33 yaşında olan Grimes, 50 yaşından sonra Mars’a taşınmak istediğini belirterek şaşırttı.

Konuya ilişkin Instagram’dan bir gönderi paylaşan Grimes, “Ayaklarımın altındaki Mars’ın kırmızı kiriyle ölmeye hazır Starbase Tx” ifadelerine yer verdi. Gerçek adı Claire Elise Boucher olan Grimes, Teksas’taki Starbase tesisinin içinde verdiği pozla uzay hayranlığını bir kez daha göstermiş oldu.

“Mars’a taşındıktan sonra…”

Instagram hesabından paylaştığı uzay temalı fotoğraflarla ilgi çeken şarkıcı Grimes, 2018 yılında Elon Musk ile aşka yelken açtı. “Mars’a taşındıktan sonra büyük ihtimalle hayatımın kalanında el emeğiyle çalışacağım” diyen Grimes, Mars’ta çeşitli iş olanaklarıyla ilgili düşünceleri olduğunu bildirdi. Uzay tutkunu olan Grimes’ın Mars ile ilgili açıklamaları sosyal medyanın diline düştü. Bazı kullanıcılar “Mars’a gitmek için doğru kişiyle çıkıyorsun tatlım” yorumunda bulundu. bazı kişiler ise Grimes’ın amacının uzun zamandır Mars’a gitmek olduğunu ve bunu gerçekleştirmek için Musk’ı baştan çıkararak gizli planlarına alet ettiğini savundu.

Önceki aylarda Musk’ın beyin çipi çalışmasına destek vermişti

İnsanların beynine yerleştirilerek bazı rahatsızlıkları iyileştirecek beyin çipleri için öncü konumunda olan Elon Musk’ın sevgilisi Grimes, önceki aylarda bu çalışmaya Twitter’dan destek vermişti. 1988 yılında Kanada’nın Vancouver kentinde doğan Grimes, müzik kariyerine 2009 yılında başladı. Genesis ve Oblivion adlı şarkılarıyla büyük beğeni toplayan Grimes, şimdiye kadar 5 albüm yaptı. Kanadalı şarkıcı Grimes; Geidi Primes (2010), Halfaxa (2010), Visions (2012), Art Angels (2015) ve Miss Anthropocene (2020) adlı albümleri piyasaya sürdü.