Nagehan Alçı’nın Ziya Selçuk’a İsteği Tartışma Yarattı!

Nagehan Alçı'dan tartışma yaratan sözler! Nagehan Alçı, Kabine Toplantısı öncesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a "Lütfen okulları açın, geriye kalan her yeri kapayın" yazısı tepki çekti. Nagehan Alçı'ya sosyal medyada çok sert tepkiler verildi.

1610956906225-nagehan

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nagehan Alçı yine tartışma yarattı. Nagehan Alçı’nın bugün yapılacak kabine toplantısı öncesi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenip okulları açın geri kalan her yeri kapayın çağrısı büyük tepki topladı.

Nagehan Alçı evde çocuklardan sıkıldığını açıkça belirtti. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslendi.

“BU NE ŞIMARIKLIK? BENCİLLİK”

Nagehan Alçı’nın bunun yazısına başta İzzet Çapa olmak üzere Yeşim Salkım’dan sosyal medya kullanıcılarına pek çok kişi “Sen evde çocuklarından sıkılmışsın belli de insanlar ne yapsın. 2 metre karelik evlerine tıkılan, ekmek parasız kalan insanlara bu şımarık ağızla nasıl “Kafeleri her yeri kapayın diyebiliyorsun” diye tepki gösterdi.

Nagehan Alçı şu tartışma yaratan görüşünü Milli Eğitim Bakanına sundu. İşte Nagehan Alçı’nın tartışma yaratan o yazısı;

“Ziya Selçuk’a yalvarıyorum, okulları 5 gün açın. Renkler ne olursa olsun, restoranları kapatın, kafeleri sınırlandırın ama okullara dokunmayın sayın yetkililer. Kısıtlama ya tüm hafta sonu olsun ya hiç olmasın.

Her taraf hınca hınç doluydu. Ben restoran ve kafelerde yüzde 50 kuralına uyana rastlamadım. Benim gördüklerim hep yüzde 100 hatta yüzde 200 doluydu. Sokaklar deseniz adım atılmıyor.

İstanbul’da cumartesi serbest pazar yasak uygulaması da çok yanlış oldu. Herkes tek güne yüklendi. Çıkmayacak olan varsa da çıktı. Bence kısıtlama ya tüm hafta sonu olsun ya hiç olmasın… Pazarı açarsanız kalabalığı ikiye bölersiniz…

Sonuçta bugün yeni kararlar verilecek. Renkler ne olursa olsun, restoranları kapatın, kafeleri sınırlandırın ama okullara dokunmayın Sayın Yetkililer..

Buradan Ziya Selçuk’a yalvarıyorum: Bırakın 2 gün kararını gözden geçirmeyi lütfen o 2 günü 5 güne çıkarın Sayın Bakan! İlkokul çocukları çok ciddi uyum sorunları yaşıyorlar, 2 gün rehabilitasyon için çok iyi geldi ama zihinsel becerilerde pandemi döneminde geriye gittiler, geri dönüşü çok zor kayıplar başladı. Bizde de 5 gün açın artık, devam zorunluluğu getirmeyin ama açın.

Eğitim en temel haktır. Bu gidişle bizim çocuklarımız Batı’daki akranlarından bariz şekilde geride kalacaklar. Yapmayın.. Bugünkü toplantıda renkler ne olursa olsun, gelecek kuşaklarımızı kırmızının kuşatmasına izin vermeyelim.  Kırmızıyı turuncuya turuncuyu sarıya ve maviye, tüm gelişmiş ülkelerin yaptığı gibi restoran ve kafelerden feragat ederek çevirelim, okullardan değil…”