Netflix Ortak Kullanamın Dönemi Kalkıyor! Ortak Hesap Uygulaması Sona Eriyor!

netflix-istanbulda-bir-ofis-acma-karari-aldi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan dizi ve film izleme uygulamalarından olan Netflix’te kullanım şartları değişiyor. Netflix kullanıcılarına üzen bir haber verdi. Dijital platform olan ve bünyesinde birçok sevilen dizi, filme yer veren Netflix bir özelliğini kaldırıyor. Netflix’in herkes tarafından sıklıkla kullanılan bu özelliğinin kalkmasıyla birlikte pek çok kullanıcı artık Netflix kullanamayacak. Netflix’in yeni düzenlemesi oldukça fazla kullanıcıyı yakından ilgilendiriyor. Netflix ortak kullanım özelliğini, kullanımdan kaldırma kararı aldı. Netflix’in bu düzenlemesi ile birlikte ortak hesap devri sona eriyor. Peki, Netflix ortak kullanım, ortak hesap ne zaman kalkıyor? İşte, Netflix’in yeni düzenlemeleri ve kararları ile ilgili merak edilen her şey…

Çoklu kullanıcı desteği sağlayan ve bir hesap ile birçok kişinin kullanımına izin veren Netflix, yeni bir düzenleme ile ortak kullanım özelliğini kaldıracağını kullanıcılarına duyurdu. Amerika’nın Kalifornia eyaletinde kurulan ve şimdilerde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Netflix, kullanıcılarına çeşitli içerikler sunmaya devam ediyor. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulan Netflix, 23. yılında kendisini geliştirmeye hız kesmeden devam ediyor. Ancak Netflix, şifresini paylaşan kullanıcılara kötü bir haber verdi. Netflix uygulamasında kullandığınız hesabınızın bilgilerini paylaştığınız kişilerle artık aynı hesabı kullanamayacaksınız. Netflix’in bu yeni düzenlemesiyle birlikte Netflix hesapları artık ortak kullanım imkanı sağlamayacak.

Netflix uygulamasında normalde satın aldığınız ve seçtiğiniz paketlere göre bir Netflix hesabını 4 farklı kişi ve 4 farklı cihaz sorunsuz kullanabiliyordu. Netflix’ten almış olduğunuz paket sayesinde 4 ayrı hesaptan aynı anda dizi veya film izleme imkanınız vardı. Ancak şirket yeni bir düzenleme getirdiği ve bu yeni düzenleme ile artık ortak kullanım hesap devrinin bittiğini açıkladı. Netflix’in getirdiği yeni düzenleme, birçok kullanıcının Netflix hesabını olumsuz etkileyecek.

Netflix Ortak Hesap Kullanım Uygulaması Ortadan Kalkıyor

Dünyaca ünlü dizi ve film şirketi Netflix oldukça uzun bir zamandır kullanıcıları, ortak hesap kullanımı konusunda uyarıyordu. Ortak hesap kullanım konusunda yaptığı uyarıların dışında sistemden atma, uyarı ekranı ve uygulamayı kapatma gibi özellikleri de vardı. Ancak şirket yeni bir karar verdi ve aldığı yeni kararı uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Netflix, aynı ev dışında diğer yerlerde yaşayan kişilerin aynı Netflix hesaba girmesine izin vermeyecek. Netflix yeni aldığı karar ile birlikte hesabınızı sadece sizinle birlikte yaşayanların kullanmasına izin verecek. Daha önce de bu konuya ilişkin çok kez uyarı ve engelleme yapsa da Netflix, bu özelliği tam olarak devreye sokmamıştı. Netflix’in yeni dönem düzenlemesiyle birlikte ortak hesap kullananlara direkt olarak engelleme uygulanacak.

Aynı Netflix hesabını farklı kullanıcıların, farklı evlerden kullandığı artık tespit edilecek. Netflix, IP adresi üzerinden ortak hesap kullananları tespit edecek. Ortak hesap kullanımı yapan Netflix hesaplarının, IP adresi üzerinden tespit ederek o hesapları engelleyecek. Engellenen Netflix hesapları da Netflix’e giriş yapamayacak. Netflix’in ortak hesap kullanım düzenlemesi ve yeni özelliği şu anda test aşamasında. Test aşamasının bitmesinin hemen ardından tüm platform kullanıcılarının hesaplarına uygulanacak.

Netflix Ne Kadar?

Netflix’te abonelik almak isteyen, hesap oluşturmak isteyenler Netflix’in yeni abonelik fiyatlarını merak etti. Netflix 2021 abonelik hesap ücretlerini duyurdu.

Tek cihaz, SD çözünürlük sunduğu temel hesap aylık 26,99 TL olarak belirlendi.

İki cihaz, HD çözünürlük sunduğu standart HD hesap aylık 40,99 TL olarak kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Son olarak ise 4 cihaz, Full ve Ultra HD çözünürlük sunduğu özel ultra HD hesap ise 54,99 TL’den kullanıcılara sunuldu.

Netflix hesabınızı isterseniz akıllı cihazınızdan isterseniz tablet veya bilgisayarınızdan ya da televizyonunuzdan kullanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz akıllı cihazdan istediğiniz dizi, film veya programı kesintisiz izleyebilirsiniz.