Netflix Türkiye, Abone Sayısını Açıkladı: İlginin İki Kat Arttığını Gördük

netflix türkiye üye sayısı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dijital Dünya Çalıştayı etkinliğini düzenledi ve etkinlikte birçok önemli isim yer aldı. RTÜK Başkan Yardımcısı Ebubekir Şahin, etkinlikte Türk dizi ve filmlerinin yurt dışında birçok alanda ses getirdiğini belirtti ve bunun, ülkenin tanıtımı için bir fırsat oluşturabileceğini ifade etti. Uslu, Türkiye’nin ABD’nin ardından en çok dizi ihraç eden ülke olmasına vurgu yaptı. 

Netflix Türkiye sayısı 3,5 milyon oldu

Etkinlikte Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, şirketin RTÜK lisansı ile faaliyet gösterdiğini belirterek, Netflix’in 3,5 milyon aboneye ulaştığını söyledi. Netflix Türkiye’nin, ülkenin bir tanıtım elçisi gibi hareket ettiğini belirten Mavili, “Türkiye’nin tanıtılması için kuvvetli bir fırsat var. Üreteceğimiz Türkçe içerikli dizilerimizde de fırsat var. Bununla alakalı 8 ülkede 8 bin Netflix üyesi üzerinden yaptırdığımız bir araştırmada Türkçe içerik izleyenlerin Türkiye’ye karşı nasıl hissettiklerini merak ettik. Türkiye’ye merak ve ilgilerinin 2 kat arttığını gördük. Türk ürünlerini almak istemelerinin, Türkçe öğrenme istemelerinin arttığını gördük. Türkçe içerik izlemekteki etkinin Kovid sonrasında turizm sektörüne yansıyacağını düşünüyoruz. Bu endüstrinin ekonomimize yapacağı çok büyük katkılar var” dedi. 

Mavili ayrıca, Netflix üzerinden Türk içeriklerini takip eden bazı kişilerin, çocuklarını Türkçe dil kursuna göndererek, platformun geldiği noktayı özetledi. 

Yorumlar kapalı.