Netflix’ten Yeni Özellik: Şifrelerin Paylaşılması Engellenecek

NETFLİX şifresi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Netflix, insanların arkadaşları ya da ailesiyle şifre paylaşmasını engelleyen yeni bir özellik üzerinde çalışıyor…

Popüler akış platformu Netflix, hem Türkiye’de hem dünyada, milyonlarca üyesi ile en çok tercih edilen dizi-film izleme mecralarından biri. Yakın zamanda, Türkiye’de abonelik ücretlerine yüzde 50’ye varan oranda zam yaparak dikkat çeken Netflix şimdi farklı bir konuyla gündemde. Netflix’ten yapılan açıklamada, başkasının şifresi ile platforma girmeye çalışan kişilere, hesabın yetkilisi ya da sahibi olduğunu doğrulamak için kod gönderilecek. Bu da, insanların arkadaşları ya da ailesiyle şifre paylaşmasını zorlaştıracak.

Doğrulama yapılmazsa Netflix yeni hesap açılmasını isteyecek

Netflix’in üzerinde çalıştığı yeni özellik, birinin şifresi ile hesaba giriş yapmaya çalışanlardan ilk olarak e-posta doğrulaması isteyecek. Bunun ardından kullanıcılar, doğrulamayı yapmazsa platform, yeni bir hesap açılmasını talep edecek. Netflix, bu kontrol adımlarıyla bir kişinin hesabın yetkili sahibi olduğunu doğrulamayı hedefliyor. 

Netflix hesaplarını kullanan birçok kişi, şifresini arkadaşları ya da ailesiyle kullanarak ücretsiz erişim sunuyor. Ancak Netflix, yetkisiz kullanımdan doğan gelir kaybını önlemek için böyle bir adım atıyor.