NFT Çılgınlığı Sürüyor. Nusret Eski Bir Tweetini 6 Bin Dolara Sattı

Son dönemde NFT teknolojisi adından çokça söz ettiriyor. Kripto paraların temelini oluşturan blokchain teknolojisi esas alan NFT’ler, çeşitli sanat eserlerinin, dijital eserlerin kopyalanamaz bir formunu ifade ediyor ve NFT formatında çeşitli sitelerde satılıyor.

NFT Çılgınlığı Sürüyor. Nusret Eski Bir Tweetini 6 Bin Dolara Sattı

Son dönemde NFT teknolojisi adından çokça söz ettiriyor. Kripto paraların temelini oluşturan blokchain teknolojisi esas alan NFT’ler, çeşitli sanat eserlerinin, dijital eserlerin kopyalanamaz bir formunu ifade ediyor ve NFT formatında çeşitli sitelerde satılıyor. Daha önce, 10 saniyelik bir videonun NFT formatı 60 milyon dolardan fazla bir rakama satılmış, Twitter kurucusu Jack Dorsey de ilk tweetini 5 milyon dolara NFT olarak satmıştı. Bir sanat eserinin yanı sıra bir Instagram hikayesi, bir yorum ya da bir tweet NFT olarak satılabiliyor.Nusret de NFT kervanına katıldı


Elon Musk, Mesut Özil gibi isimlerin de dahil olduğu NFT trendine, ünlü restoran zinciri sahibi Nusret Gökçe de katıldı. Nusret 2017 yılında paylaştığı bir tweetini NFT olarak sattı. Posta’dan Uğur Alkapar, Nusret’in et kestiği bir videosunun 6 bin dolar yani 43 bin liraya satıldığını söyledi. Alkapar, yazısında “Bunun ardından Nusret Gökçe de tweet’lerinden bazılarını satılığa çıkarmıştı. Gökçe altın kaplı etlerin olduğu bir video içeren tweet’ini 6 bin dolara sattı. Diğerleri de 200 dolar ile 3 bin dolar arası alıcı bulmuş.” ifadesini kullandı.


Blokchain ve NFT teknolojisi, yakın gelecekte çok daha popüler olacak gibi görünüyor. NFT ile tweet nasıl satılır ve NFT ile satış hangi sitelerde yapılır sorularını, yakında çok daha fazla duyacak gibiyiz. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER