O Çizgi Film Karakteri Yasaklandı!

Looney-Toons-GQ-July-2018-071618-3x2

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü film şirketi Warner Bros şirketi dünyaca ünlü çizgi film karakteri olan Pepe Le Pew’i kaldırdı! Pepe Le Pew karakteri hakkında tecavüzü normalleştirdiği tartışmaları son buldu.

Dünyanın en büyük şirketlerinden Warner Bros, çizgi film dünyasının ünlü kokarcası “Pepe Le Pew” karakterinin fişini çekti. Pepe Le Pew bir süredir tecavüz normalleştirmesi nedeniyle tartışma konusu olmuştu. Şirket bu tartışmaları bitirecek kararını açıkladı.. Gelen tepkiler sonrası karakterin silinmesine karar verildi. Warner Bros, bundan sonra Looney Tunes filmlerinde, “Pepe Le Pew” karakterine yer vermeyecek.

SPACA JAM’DEN ÇIKARILDI!

Warner Bros, Temmuz ayında yayınlamayı planladığı ünlü Space Jam serisinin yeni filmi Space Jam: A New Legacy filmden Pepe Le Pew’i çıkardı. Ancak her ne kadar Pepe Le Pew’in sadece Space Jam: A New Legacy filminden kaldırıldığı konuşulsa da karakterin devam edip etmeyeceğine dair kesin sonuç açıklanmadığı iddia edildi.

PEPE LE PEW KARAKTERİ?

Pepe Le Pew karakterinin tartışması nasıl başladı?

New York Times, Pepe Le Pew hakkında yayınladığı makale tartışmayı başlattı. Makalede Pepe Le Pew çizgi karakterinin tecavüzü normalleştirdiği savunuldu.

İlk olarak 1945 yılında yaratılan Pepen Le Pew karakteri her gördüğü karakteri baştan çıkarmaya çalışan bir kokarca. Ancak çekim tarzı nedeniyle bu karakter zaman zaman tartışmalara neden olmuştu. Çizgi filmde bu karakterin zorla diğer karakterleri habire sahip olmaya çalışması ve diğer karakterlerin rahatsız şekilde karakterin kollarından kaçmaya çalışarak görülmesi tartışma yaratıyordu.