Okullarda Andımız kaldırıldı mı? Andımız resmi olarak kalktı mı?

andimiz

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi olarak Andımız kaldırıldı mı? 13 Mart tarihinde tüm Türkiye andımız kalktı mı? Andımız kaldırıldı mı sorusuna cevap arıyor! Peki Andımız kalktı mı? Andımız resmi olarak kaldırıldı mı?

13 Mart Andımız kaldırıldı mı?

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, MEB aracılığıyla daha önce kaldırılması denenen ve Danıştay’ın 8. dairesinde iptal kararı verilen Andımız için, Temyize gidilerek Danıştay İdari dava daireleri kurulu MEB’i halkı bularak nihai kararı verdi!

Andımız kaldırıldı mı?

2019 yılında İyi Parti ve CHP verdiği Andımız okunması kararı çıktığı halde okunmayıp, okutulması sağlanması önergesi AKP ve HDP oylarıyla ret yemiş ve MHP çekimser oyuyla iptal edilmişi.

12 Mart tarihinde İstiklal Marşının kabul edilmesi sonrası, 13 mart tarihinde Andımızın resmi olarak kaldırılması vatandaşları ayağa kaldırdı!

Devlet madalyalarında Atatürk’ün kaldırılması!

Andımız kararı gibi 2013’de Atatürk’ün devlet madalyalarında kaldırılması kabul görmüş ancak itirazlar sonucu geri gelmişti. Danıştay 10. dairesi tarafından yeni alınan kararla Devlet madalyalarında Atatürk’ün kaldırılmasına karar verildi.

Okullarda artık Andımız okunmayacak mı?

Çıkan kararla birlikte Andımız artık okullarda okunmayacak. Ancak yine yeni davalar açılarak Andımız’ın geri gelmesi isteniyor.