Prens William’dan Megan Markle’ın İddialarına Yanıt: ‘Irkçı Bir Aile Değiliz’

prens harry william

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Kraliyet Ailesi’nde son dönemlerin en önemli krizi yaşanıyor. Prens Harry ve eşi Megan Markle’ın ırkçılık iddialarına aileden yanıt geldi.

İngiltere’de son yıllara damgasını vuran Kraliyet ailesinde yaşanan kriz, birçok kişinin takip ettiği bir konu. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in torunu Prens Harry ve eşi Megan Markle’ın Kraliyet ailesi ile arasının açılması ve ailedeki görevlerini bırakarak ABD’ye yerleşmesi çok konuşulmuştu. Ancak son günlerde bu konu yeniden alevlendi, nedeni ise Harry ve Megan çiftinin ABD’nin en ünlü isimlerinden Oprah Winfrey’e verdiği röportajdaki ifadeleri oldu. Prens William, röportajdaki bazı iddialara yanıt verdi. William, Megan Markle ile evlenmesinin ardından kardeşi Harry ile aralarında soğukluk olduğunu doğrulamasına karşın, iddiaları reddetti.

‘Harry ile konuşacağım’

Eşi Kate Middleton ile bir etkinliğe katılan Prens William, kardeşi ve eşinin iddiaları ile ilgili olarak “Henüz onunla konuşmadım ama konuşacağım” dedi ve ırkçılık iddialarına yanıt olarak “Biz kesinlikle ırkçı bir aile değiliz” dedi.

Kraliyette bomba etkisi yaratan röportajda, Prens Harry’nin eşi Megan Markle, “Hamileyken doğacak çocuğuma güvenlik sağlanmayacağı, unvan verilmeyeceğiyle ilgili konuşmalar yapıyorduk. Ayrıca ten renginin ne kadar koyu olabileceğiyle ilgili endişeler ve konuşmalar vardı.” demişti. 

Prens Harry ise babası Prens Charles’ın kendisine yardımcı olmadığını ve maddi desteği kestiğini, abisi William ile ise aralarında soğukluk olduğunu söylemişti.