Putin'den Biden'a Sert Mesajlar: 'Çocuklukta Kötü Söz Sahibine Aittir Derdik'…

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasının 7. yıl dönümünde önemli açıklamalar yaptı.

Putin'den Biden'a Sert Mesajlar: 'Çocuklukta Kötü Söz Sahibine Aittir Derdik'…

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasının 7. yıl dönümünde önemli açıklamalar yaptı. Basın toplantısı düzenleyen Putin, ABD Başkanı Joe Biden’ın kendisine yönelik sözleri ile ilgili olarak “Amerikan meslektaşımın açıklamalarına gelince, ona ne mi derdim? Sağlığınız yerinde olsun derdim” dedi ve bir şaka yapmadığını söyledi.‘Kötü söz sahibine aittir’ mesajı


Putin, Biden’ın kendisine yönelik ağır sözleri ile ilgili “Her ülkenin geçmişinde çok ağır, dramatik ve kanlı olaylar görülmüştür. Ancak başka insanları değerlendirdiğimizde, hatta başka ülkeleri veyahut halkları değerlendirdiğimizde, aslında her zaman aynaya bakar gibi oluruz, her zaman kendimizi görürüz. Yani karşı tarafa, esasında olduğumuz şeyi yükleriz.” ifadelerini de kullandı ve “Çocuklukta, kötü söz sahibine aittir derdik” dedi.  Devlet başkanı aynı zamanda, ABD ile Rusya’nın genetik kodunun farklı olduğunu söyledi.Ne olmuştu?


Joe Biden, bir TV kanalındaki röportajında Rusya devlet başkanı Putin’in katil olduğunu düşünüp düşünmediğine yönelik bir soruya ‘Evet düşünüyorum’ demişti. Bu açıklama, iki ülke arasında gerginliği artırdı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER