Rusya'dan Twitter'a Tepki: Çocuk İstismarı, İntihar ve Uyuşturucu İçerikli Paylaşımlar Kaldırılmıyor

Rusya’da Federal Bilgi Teknolojileri Kurumu, illegal içeriklerin kaldırılması konusunda Twitter’la problemler yaşadıklarını buna karşın bir yanıt alamadıklarını söyledi. Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) başkan yardımcısı Vadim Subbotin, popüler sosyal ağ Twitter’a bir mektup göndermişti ve Rus vatandaşların illegal içeriklerden korunmasına ilişkin talepte bulunmuştu.

Rusya'dan Twitter'a Tepki: Çocuk İstismarı, İntihar ve Uyuşturucu İçerikli Paylaşımlar Kaldırılmıyor

Rusya’da Federal Bilgi Teknolojileri Kurumu, illegal içeriklerin kaldırılması konusunda Twitter’la problemler yaşadıklarını buna karşın bir yanıt alamadıklarını söyledi.


Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) başkan yardımcısı Vadim Subbotin, popüler sosyal ağ Twitter’a bir mektup göndermişti ve Rus vatandaşların illegal içeriklerden korunmasına ilişkin talepte bulunmuştu. Sosyal ağda intihar, çocuk istismarı ve uyuşturucu madde gibi içeriklerle ilgili önlem almamakla eleştirilen Twitter için, Subbotin yaptığı açıklamada “Temas kurmaya hazırız. Twitter’ın tüm temas kurulacak kişilerini biliyoruz, kendileri de bizi tanıyor. Fakat ne yazık ki doğrudan temas kurmaya ve tehlikeli içeriklerin yayılması konusunda şikayetler olduğunu açıklamaya yönelik gerçekleştirdiğimiz birçok girişim yanıtsız kaldı” dedi. Twitter’a mevzuat baskısı


Roskomnadzor tarafından yapılan açıklamaya göre Twitter, Rusya’daki mevzuata uygun olmayan bir şekilde hareket ediyor. Kurum yetkilisi, sosyal medya şirketine iletilen taleplerle ilgili olarak “Mektupta ayrıca, sosyal medya ağının yasaklı içeriklerin kaldırılmasına yönelik yasal talepleri görmezden gelmeye devam etmesi halinde, bu yasaklı içerik kaldırılıncaya kadar servise erişimin tamamen kısıtlanabileceğine dair bilgiye de yer verildi.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER