Şehit Çevik ve Sayar’ın intikamı alındı

Şırnak’ta bomba imha uzmanı olarak görev yapan astsubay Esma Çevik’i şehit eden bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristler, Eren-5 Operasyonu sırasında yerleri tespit edildi ve etkisizleştirildi. Şehit Esma Çevik'in babası Hüseyin Akgül, bayram öncesi bayram yaptığını söyledi.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eren-5 Operasyonu çerçevesinde Mardin ilinin Nusaybin ilçesinde, kahraman Jandarma Komando ve kahraman JÖH (Jandarma Özel Harekat) birlikleri tarafından gerçekleştirilen ve Hava Kuvvetleri’nin destek sağladığı operasyonda bölücü terör örgütü PKK mensubu 6 terörist etkisiz duruma getirildi.

2 şehit verdiğimiz saldırıyı düzenleyenler

Etkisizleştirilen PKK’lı teröristlerin 2019 senesinde Şırnak ili İdil ilçesinde, bomba imha uzmanı olarak görevli Astsubay Esma Çevik ile yine bölgede görev yapan uzman çavuş Kemal Sayar’ın şehit düştüğü saldırıyı düzenlediği ortaya çıktı.

Kızını şehit eden alçakların öldürüldüğü haberini alan baba Hüseyin Akgül, operasyon sebebiyle devlet büyüklerine ve operasyonu gerçekleştiren kahramanlara teşekkür ederek, “Allah’ın izni ve yardımıyla, Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Soylu sayesinde, bu hainlerin sonu gelecek. Bu haber benim için bayramdan önce bayram oldu. O kadar yavrumuzu şehit eden alçakların yakalanması sebebiyle şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Bu devlet, Türkiye Cumhuriyeti, basit bir devlet değildir. Şehitlerin kanıyla ve gazilerin vücutlarıyla bedel ödemiştir. Hâlâ da ödüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Allah devlet büyüklerimizden razı olsun”

Bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristlerin etkisiz duruma getirilmelerinden ötürü mutlu olduğunu ve askerle gurur duyduğunu kaydeden baba Hüseyin Akgül, “Devletimizden ve devletimize yardımcı olan milletimizden Allah razı olsun. Askerlerimiz polislerimiz gece gündüz bu halkın huzuru ve emniyeti için çabalıyor. Bizler de halk olarak onlara elimizden geldiği kadar destek vermek durumundayız. Terör konusunda askerimize polisimize yardımcı olmayanlar, onlarla aynı konumdadır aynı sıfattadır. Benim için onlar da haindir. Devlete baş kaldıran ve millete hainlik yapan her kim olursa olsun; askerimizi, polisimizi şehit eden, gazi bırakan benim has düşmanımdır.” diye konuştu.

“Devletimiz şehitlerinin kanını yerde bırakmaz”

Baba Hüseyin Akgül sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Ramazan ayı yaklaştı. Allah kısmet ederse bayrama doğru ilerliyoruz. Bayrama ulaşmadan bir bayram yaşadım bugün. Daha önce de, Doğu’da bomba döşeyen alçak bir kadın terörist yakalanmıştı. Bayramın dördüncü günü yakalanmıştı. Şehitlikten yeni gelmiştim ve bu haberi öğrenince o kadar mutlu olmuştum ki. Hainlerin, teröristlerin, alçakların sonunun gelmesi için her gün dualar ediyorum. Kızımı şehit edenlerin yakalanmasını, hesabını ödemelerini çok istedim, çok dua etti. Bayramın dördüncü günüydü ve yakalandı. Bu da yine benim için çifte bayram olmuştu. Şu an hâlâ devam eden Eren-5 operasyonu da, diğer operasyonlar da bütün şehit aileleri için, gaziler için onur verici. Bu devlet şehidinin kanını yerde bırakmaz.”