Son Dakika! 1 Mart Bakanlar Kurulu Kararları Açıklandı! Kafeler ve Okullar Ne Zaman Açılacak?

kabine

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son Dakika! Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı sona erdi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan alınan kararları açıklıyor? Yüz yüzü eğitim başlıyor mu? Kafeler ve restoranlar açılıyor mu? Sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu? Maske cezaları kesilecek mi? İşte Kabine Toplantısı sonrası Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları;

Hangi iller normalleşecek?

Erdoğan en çok merak edilen soru Kademeli normalleşme başlayacak mı? Hangi iller normalleşecek sorusuna cevap verdi! Erdoğan kontrollü normalleşme başlıyor! Bugün itibariyle yeni normalleşme sürecini başlatıyoruz! Her 2 haftada bir normalleşme uygulaması güncellenecek. Valilikler ve Hıfzıssıhha Kurullarımız bu güncellemeleri kontrol edip karar verecektir.

Hangi iller kırmızı, hangi iller sarı, hangi iller mavi?

Çeşitli kriterlere göre iller sınıflandırıldı diyerek kırmızı, sarı ve mavi olmak üzere bir çok il kontrollü normalleşmeye başlıyor!

“İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı kaldırıldı!

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasakları kaldırıldı! Pazar günü sadece çok riskli ve riskli bölgeler Sokağa Çıkamayacak! Düşük ve Orta riskli illerde hafta sonu kısıtlaması kaldırıldı!

Erdoğan: Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. – Akşam 9 ile sabah 5 arası sokağa çıkma yasağı sürecek

Okullar açılacak mı?

Yüz yüze eğitim 2 mart salı günü başlıyor mu? Yarın Okullar açılacak mı sorusuna da Erdoğan cevap verdi! Okullar açılıyor ancak;

SON DAKİKA Erdoğan: Okullar, tüm ülkedeki okul öncesi, 8 ve 12 sınıflar açılacaktır. Düşük ve orta seviyedeki illerde bunlar tamamen açılacak. Diğerleri ise ileriki dönemde açılacaktır

Kafe ve Restoranlar açılacak mı?

Kafe ve Restoranlar açıldı! Sabah 7 ile Akşam 19:00 saatleri arasında Kafe, Restorantlar açıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cafe, kahvehane ve restoranlar, çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde sabah 7 ile akşam 19:00 arasında yüzde 50 ile kapasite ile sürdürülebilecek.”

Ekonomi Reform paketi geliyor!

Erdoğan’da reform çağrısı! Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta Reform kararlarını açıklayacağını duyurdu. ekonomi Reform paketi ile birlikte çözüm odaklı yaklaşımla öncelikli alanları belirledik diyerek Ekonomik reform paketi duyuruacağını duyurdu!

İnsan hakları eylem planı geliyor!

Recep Tayyio Erdoğan 2 Mart salı günü İnsan hakları eylem planlarını açıklayacağını duyurdu! Eylem Planı yeni anayasa için ilk adımları atacağı yönde olduğunu dile getirdi! 9 Maddelik eylem planı ise henüz açıklamadı!

Tüm bakanların katıldığı Kabine Toplantısı sona erdi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı!

İşte diğer satır başları;

“Kimse bizimle yürümese bile Cumhur İttifakı olarak yeni ve sivil anayasa metnimizi tamamlayıp milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız.”

” Geçen hafta ülkemiz piyasalarında yurt dışı gelişmelerden kaynaklanan dalgalanmalar oldu; bunlar ne ilk ne de son olur”

“Tüm partiler başta olmak üzere, sözü olan herkesi yeni ve sivil anayasa hazırlanması sürecinde yapıcı anlayışla yer almaya davet ediyoruz.”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nda alınan normalleşme süreci kararlarını açıklıyor. Yüzyüze eğitim ne zaman başlıyor? Kafeler, restoranlar ve lokantalar ne zaman açılıyor? Ne gibi önlemlerle normalleşme süreci başlıyor? Tüm merak edilenleri Recep Tayyip Erdoğan açıklıyor!

Kabine Toplantısında Ne Kararlar Alındı?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, az önce biten Kabine Toplantısının aldığı koronavirüste normalleşe dönemi kararlarını açıklıyor! Milyonlarca vatandaşın beklediği kararlar açıklanıyor. Milyonlarca öğrenci, veli, esnaf, genç ve 65 yaş üstü merakla alınan koronavirüste normalleşme kararlarını bekliyor! İşte alınan kararlar;

Kafe ve Restoranlar durumu: Açıldı! Sabah 7 akşam 19:00 arasında hizmet verecek

Hangi iller normalleşecek: Yukardaki resimlerde sarı ve mavi yerler Sokağa Çıkma Yasağı kaldırıldı

Okullar açılacak mı? Okullar açılıyor!

Liseler sınav olacak mı? Henüz açıklama yapılmadı!

 

 

Yorumlar kapalı.