Son Dakika Bitlis’te Askeri Helikopter Düştü! 9 Askerimiz Şehit Oldu! İsimleri belli oldu!

askerli-helikopter

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yine ciğerimiz yandı! Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopter düştü! 9 Mehmetçik şehit oldu, 4 asker yaralandı! Milli Savunma Bakanlığı açıklama yayınladı!

Bitlis Tatvan’da askeri helikopter düştü. AFAD ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Milli Savunma Bakanlığı 9 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında “Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Şu an okunan haberler;

[secilen-post-listele]

Son Dakika Şehit olan askerlerin kimliği belli oluyor!

Bitlis’te düşen helikopterde Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu.

Helikopter’de yer alan Askerlerimizin isimleri!

Nazmi Yılmaz

Şentürk Aydınyer

Alptekin Köprülü

Salih Sarıoğlu

Ender Uzunçakmak

Mehmet Demir

Ömer Umulu

Tayfun Kureş

Gökhna Uysal

Şükrü Karadirek

Tolga Demirci

 

Olay yerinden ilk görüntü!

Bakanlık’tan yapılan açıklamada ise, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.” denildi.

MANSUR YAVAŞ ve EKREM İMAMOĞLU BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Twitter hesabından “Yine yüreklerimiz yandı. Bitlis’te askeri helikopterimizin düşmesi sonucu 9 askerimizin şehit düştüğünü derin bir üzüntüyle öğrendim. Şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerine yer verdi. İstanbuk Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da Twitter hesabından “Bitlis’te düşen askeri helikopterde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar kapalı.