Son Dakika! Kar Geliyor! Uyarılar Peş Peşe Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü peş peşe uyarılar yayınladı. Bahar geldi derken yine kar geliyor! Mart ayında baharı bekleyenlere kar şoku! Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada vatandaşları yoğun yağmur, kuvvetli rüzgar ve kar yağışı konusunda uyardı.

Son Dakika! Kar Geliyor! Uyarılar Peş Peşe Geldi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü peş peşe uyarılar yayınladı. Bahar geldi derken yine kar geliyor! Mart ayında baharı bekleyenlere kar şoku!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada vatandaşları yoğun yağmur, kuvvetli rüzgar ve kar yağışı konusunda uyardı. Peki bu yağışlar ne kadar sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dünden beri uyarılarda bulunurken bu gece yarısı yağışlar başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada "İstanbul'daki yağmur ve sağanak yağışın sabah ilk saatlerden itibaren kuvvetli poyrazla (40-70 km/saat) beraber etkili (15-25 kg/m2) olması bekleniyor.

Yağışın öğle saatlerinde, kuvvetli rüzgarın ise Perşembe gece saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Başta ulaşımda aksamalar olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerini kullandı.

KAR, YAĞIŞ VE KUVVETLİ RÜZGAR!

Yapılan duyuruda Çanakkale'nin doğusu ile Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce'de kuvvetli yağmur ve sağanak uyarısı yapıldı.

Marmara'nın doğusu ve Düzce'nin yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kuvvetli kar yağışı uyarısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER