Soruşturma Başlatıldı: Güney Kore’de Korona Aşısından 2 Kişi Öldü!

güney kore korona aşısı ölümler

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya çapında 100 milyon kişinin enfekte olduğu koronavirüs salgınında, en çok tercih edilen aşılardan biri İngiliz Oxford/AstraZeneca aşısı. Güney Kore, uygulanan Oxford/AstraZeneca aşıları neticesinde 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ni yaptığı açıklamada, konuyla alakalı olarak inceleme başlatıldığı aktarıldı.

Hayatını kaybeden 2 kişinin kronik rahatsızlıkları var

Kurum, yaptığı açıklamada hayatını kaybeden kişilerin aralarında bir kan bağı olmadığınını buna karşın kronik rahatsızlıklarının bulunduğunu aktardı. Hayatını kaybeden Kore vatandaşlarından biri, 63 yaşında bir huzurevi sakiniydi ve aşının ardından uzun bir süre yüksek ateş yaşadı, bunun ardından kan zehirlenmesi yaşadı ve zatürre geçirdi.

Diğer vatandaş ise 50’li yaşlarda bir Koreliydi ve kalp, şeker gibi rahatsızlıkları vardı. Hayatını kaybeden iki kişi de, Oxford/AstraZeneca olduktan bir gün sonra kalp krizi geçirdi.

Koreli yetkililer ölümlerle ilgili olarak fazla detay paylaşmadı ve soruşturma açıldığını duyurdu. Oxford/AstraZeneca Kore sözcüsü ile olayla ilgili yorum yapmadı. Daha önce ülkede, bu aşının 65 yaş üstü için yeterince güvenli olmadığı belirtilmiş ve ileri yaştakilere aşı olmama uyarısı yapılmıştı. 

Yorumlar kapalı.